Бойові дії в Ізраїлі можливо ускладнять постачання деякого озброєння в Україну. Про це зазначив ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман.
Війна в Ізраїлі відволіче світову громадськість від того, що відбувається в Україні, однак це не означає, що всі забудуть про російське вторгнення.
Таку думку в ефірі одного з українських медіа висловив Олексій Гетьман, зазначивши при цьому, що бойові дії в Ізраїлі можливо ускладнять постачання деякого озброєння в Україну.
«Там знаходяться американські склади снарядів. І з цих складів не ізраїльська, американська зброя передавалася нам. Скоріш за все, це може бути, якщо не зупинено, то призупинено точно. Поки там тривають бойові дії, звичайно, ніхто не буде завантажувати снаряди, перевозити їх, це очевидно», — зазначив Гетьман.
Однак, він переконаний, що допомога Україні не буде зменшена.
«Так, це буде відволікати від війни в Україні. Але це не означає, що всі переключаться на війну в Ізраїлі і забудуть про війну в Україні. Ніхто нічого не забуде», — заявив Гетьман.
ХАМАС провів концентровану, організовану та підготовлену атаку результатом якої стала справжня бійня, це не окрема терористична атака і вона у будь-якому випадку матиме вплив на Україну
Бійня, яку ХАМАС влаштував в Ізраїлі так чи інакше буде мати вплив на Україну, попри те, що події відбуваються за 1,5 тисячі кілометрів. Й цілком можливо, що вплив цих подій буде навіть більшим, ніж можливо очікувати на перший погляд.
По-перше, мова не йде про одиничний теракт, а про сплановану, скоординовану та масштабну атаку бойовиків у результаті якої рахунок пішов вже не десятки жертв у перші ж години атаки. При цьому жертвами стали цивільні, яких бойовики ХАМАС розстрілювали у містечках поблизу Сектору Гази, про що свідчить ряд відео.
У відповідь Ізраїль вже почав масштабну військову операцію, оголошено збір резервістів, повідомляється про початок авіаційних ударів по об’єктах ХАМАС. Далі все залежить від того, яке рішення буде прийнято щодо розміру відповіді. У будь-якому випадку прем’єр-міністр Ізраїлю Нетаньяху вже оголосив, що це не «не операція, не ескалація — це війна».
Але навіть війна може йти за різними сценаріями. Перший варіант — початок повномасштабної наземної операції, метою якої цілком може стати ліквідація будь-якої загрози з Сектора Гази на довгу перспективу. Другий — обмежитись розгортанням підрозділів навколо Сектору Гази з метою створення буферу та дистанційно точково уражати бойовиків.
Але за обома сценаріями буде існувати вплив на постачання озброєння до України. Хоча Ізраїль не передає та навіть блокує реекспорт свого озброєння до ЗСУ, але відомо, що боєприпаси зі складів армії США в Ізраїлі направлялись до України.
Тепер це джерело снарядів вочевидь буде недоступне, бо Ізраїль буде дуже проти і докладе максимальні зусилля для того, щоб боєприпаси, які він може використовувати для своїх потреб у якості резерву, залишились у його розпорядженні.
Водночас щодо постачання з інших країн, то події в Ізраїлі навряд будуть мати будь-який вплив. ЦАХАЛ цілком має всі необхідні засоби для того, щоб провести будь-яку за розміром повноцінну загальновійськову операцію у Секторі Гази.
Ситуація, коли Ізраїлю знадобиться додаткове озброєння можливо лише у випадку затяжної військової операції, фактично повномасштабної війни, яку Ізраїль всіма засобами спробує уникнути.
Але є ще один вкрай значний аспект, який пов’язаний з тим, що ХАМАС існує не сам по собі. Палестинські терористичні організації ще за часів СРСР отримували від Кремля значну підтримку, як у вигляді навчання, так й постачання озброєння. Цю політику продовжив й Кремль. І зустрічі офіційних осіб ХАМАС та РФ проходили на офіційному рівні. Також у ХАМАС за це час опинились такі зразки вже російського озброєння, як ПТРК «Корнет».