Президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів із президентом Росії Владіміром Путіним, але на умовах діалогу, а не ультиматумів.

Про це він заявив в інтерв’ю італійському телеканалу Rai 1, опублікованому в Telegram-каналі глави держави.

“Я готовий говорити з Путіним. Але тільки з ним. Без його посередників будь-яких. І на умовах діалогу, а не на умовах ультиматумів”, – сказав Зеленський.

Він зазначив, що питання переговорів ускладнюється щодня, оскільки щодня з’являються нові факти злочинів російських військових на звільнених територіях.

“Сьогодні діалог неможливий без міцної позиції щодо дій Росії. Всі об’єднані в тому, що треба відновити територіальну цілісність України, принаймні так мені говорять європейські лідери, США, Канада тощо. Без міцної армії Україна і за столом перемовин буде не сильною, а нам потрібна ця міцність. Шлях, коли ми будемо за столом з келихом разом з Росією, пройдений, це неможливо. Повинен бути прагматичний діалог і потрібне бажання Росії”, – додав Зеленський.

Також Зеленський вважає, що глава країни-агресора Володимир Путін не зможе зберегти лице, проте йому треба зберегти Росію.

“Я не думаю, що він зможе зберегти лице. І, чесно кажучи, я не думаю про те, що в майбутньому буде з цією людиною. Мені здається, що нам треба думати, що буде в майбутньому з Росією. Я, як президент України, перш за все думаю, що буде у нас. Але це наші сусіди і в будь-якому випадку після нас прийдуть інші президенти, будуть змінюватися покоління. Ніхто нікуди не переїжджає, це наші землі і між нами є кордони. Ця війна зробила кордон не тільки територіальним, а й історичним… Зберегти лице? Йому треба, я вважаю, зберегти його державу… зберегти країну, вони повинні зберегти те, що було збудовано ще до них 100-200 років тому», – наголосив він.