Настрої всередині Російської Федерації погіршуються. Керівництво РФ отримує про це інформацію і буде змушене діяти. Про це розповіли в українській розвідці.

У Росії зростає соціальна напруга та протестна активність через невдоволення війною проти України, інфляцію та підвищення цін на продукти. Обстановку знає і вище керівництво в Москві. Про це заявили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Як повідомили у ГУР, соціальна напруга зростає в європейській частині російської держави.

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує, що всередині держави-агресора Росії, зокрема, в її європейській частині, зростає соціальна напруга», — вважають у розвідці.

Також у відомстві наголосили на тому, що до такого висновку приходять, зокрема, російські чиновник і представники спецслужб. Ситуація відображається в закритих доповідях для Москви.

Крім того, як вважають у ГУР, протестна активність у Росії посилюється і через невдоволення війною проти України.

Тим часом зростає рівень злочинності у регіонах через втрату людьми стабільного джерела доходу, проблеми із пошуком роботи і «алкоголізацією» населення.

При цьому на посилення соціальної напруженості в РФ прямо впливають високі темпи інфляції і підвищення цін на продукти.

«58% респондентів не підтримали б проведення другої хвилі мобілізації. Частка тих, хто підтримає другу хвилю мобілізації, дещо зростає за умови, якщо про це рішення оголосить Володимир Путін», — зазначено в соціологічному дослідженні.

Військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що у Росії ще зберігається бунтівний потенціал.

«Я не виключаю, що лідером може стати навіть хтось із Шторму, навіть не дивлячись на те, що їх понабирали із тюрем. Це цілком можливо. Може, це буде хтось із мобілізованих, який заручиться підтримкою своїх офіцерів. Ба більше, хтось із силовиків може підлаштувати цей сценарій і підтримувати його. Не виключено, що це буде фігура, яка претендуватиме на місце Путіна – хтось із його оточення. Буде стояти за кулісами цих процесів і їх підтримувати», — розповів експерт.