Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко порівнює бої в Авдіївці із Бахмутом. Він нагадав, що після захоплення росіянами міста вони фактично не просунулись далі. На його думку, у разі захоплення Авдіївки, ситуація розвиватиметься так само.

«Не зможуть (росіяни просунутись — ред.), тому що вони зараз несуть втрати і ціну платять високу, тому що їм потрібен буде час на те, щоб дещо перегруповуватися, доукомплектовуватися і особливо просунутися далі вони не зможуть», — сказав він радіо НВ.

Експерт додав, що відхід Сил оборони з міста не означатиме колапс на фронті.

При цьому директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь дотримується дещо іншої думки. За його словами, у разі захоплення Авдіївки росіяни вирівняють фронт.

«У них головне завдання, в принципі, окупувати Донецьку область. Вони намагалися нахрапом прорвати українську оборону. Те ж саме, наприклад, у них було на Бахмуті. Вони так само стверджували, що якщо ми візьмемо зараз Бахмут, все посиплеться, ми швиденько візьмемо Краматорськ, Слов’янськ, завершимо окупацію Донецької області і на цьому можна примушувати Україну до переговорів», — сказав він.

Самусь зазначив, що концепція загарбників полягає не лише в окупації Авдіївки, а й у захопленні всієї Донецької області

«В їхній концепції так звучить: якщо посиплеться українська оборона глобально і на фоні інших проблем, наприклад, зростання політичної напруженості, то можна потім розглянути ще раз питання стосовно окупації всієї України. Вони вважають, що ключ до поразки України у війні лежить на Донбасі», — сказав він.

З огляду на це, на думку експерта, росіяни можуть наступати й на інших ділянках, зокрема, на напрямку Кремінної, а також Лимано-Куп’янському чи Вугледарському напрямках.

«Це все з одного оперативного задуму. Валиться оборона на Донбасі, і після цього можна буде розрізати українську армію і окупувати, в принципі, всю Україну», — заявив він.

Самусь підкреслив, що Авдіївка — це дуже потужний пункт оборони України української армії:

«Тому, якщо його взяти, це, звісно, послабить українську армію, може, скажімо так, завдати удар ідеологічний по Україні, удар по Зеленському, удар по нинішньому керівництву. Тобто, тут є багато причин, через які Росія намагається його взяти».

Ситуацію під Авдіївкою військовий кореспондент Богдан Мірошников описує як контрольовану, але тяжку.

Ворог продовжує атаки у вигляді мʼясних хвиль у районі залізниці та біля околиць АКХЗ.

Наша арта та дрони роблять свою справу бездоганно. Як наслідок — ворог все ще не має змоги закріпитися на тих небезпечних (в оперативно-тактичному вимірі) ділянках.

У районі Первомайського та на північ від Водяного бої тривають. Сєверне ворогу не по зубах. Успіху не мають.

Знову посилилися атаки у районі «Царської охоти». Але як і раніше, звитяг ворогу це не принесло.

Ситуація залишається контрольованою та сталою. Але потрібно розуміти одну важливу деталь — бої дуже важкі, і вони не припиняються.

Щоб ворог не мав успіхів, ми платимо велику ціну.

В останні тижні російська сторона робить зусилля для оточення міста Авдіївка, проте їхні спроби поки що не мали успіху. Роман Світан, полковник запасу Збройних Сил України, військовий експерт та льотчик-інструктор, висловив думку про те, де, з урахуванням концентрації сил противника, можливе виникнення нових «гарячих точок» на фронті.

Водночас, українські збройні сили успішно стримують атаки супротивника і навіть відбивають його напади на інших ділянках фронту, зокрема у районі Вугледару.

«Противник стикається із серйозними проблемами через дії українських далекобійних знарядь. А ЗСУ все ближче підходять до Донецька, особливо до районів Мар’їнки та Авдіївки, застосовуючи свою високоточну зброю, яка має дальність поразки до 50 кілометрів. Наступним напрямком, на якому російські збройні сили, можливо, почнуть активні дії, може стати район Мар’їнка на Донеччині» — наголосив військовий експерт.

Полковник Світан оголосив, що Авдіївка є неприступною фортецею завдяки ретельно розробленій системі оборони, яка зміцнюється вже десять років. За його словами, всі пагорби та височини навколо Авдіївки використовуються з максимальною ефективністю, а низини надають чудову базу для нейтралізації піхоти та техніки супротивника.