Скандальна ситуація з виконанням солдатами-строковиками робіт на приватному заводі в Дніпрі є навчанням бійців і економією державних коштів, передає Корупція.Інфо
За версією керівництва 26-го об'єднаного загону служби транспорту, військові повинні були щодня вантажити бетонні бордюри заради будівництва казарм, передає ТСН.
Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект
Скандальна ситуація виникла минулого тижня, коли очевидці зняли важку фізичну роботу солдат на цивільному об'єкті і повідомили про це журналістам. Від телекамер строковики втекли, а керівники заводу закрилися в офісі.
Юристи заявили що використовувати строковиків для таких робіт не можна.
"Законодавство не дозволяє використання військових, які проходять строкову службу, для будь-яких робіт, окрім того, що вони повинні освоїти якусь професію, що посилить їх військовий статус", – розповів правозахисник Дмитро Рева.
У той же час на запит журналістів в Міноборони лише повідомили, що призначили службову перевірку.
"Принаймні, до її завершення дорога з військової частини на приватний бетонний завод срочникам закрита. Всі вони вже доповіли, що ніяких претензій до командирам не мають", – сказано в сюжеті.
У загоні переконані, що військові на бетонному заводі працювали легально, адже отримували там на практичних заняттях будівельні навички, необхідні їм для побудови укріплень. Але претензії до побаченого у Державній спеціальній службі транспорту є – перш за все до старшого, хто стежив за строковиками на заводі.
"Він вчинив не по-офіцерські – сховався в кущах, як заєць. Нестатутна форма одягу, не показали договір", – розповіли у відомстві.
Як з'ясувалося, військовий об'єднаний загін має договір з приватним підприємцем, за яким частина отримала 80 тисяч гривень – за роботи, в тому числі і зняті завантаження. Заради цього замовлення військовим довелося включити режим жорсткої економії, адже загін виграв тендер на будівництво казарм і навіть обійшов всіх конкурентів з приватним капіталом за рахунок того, що ціну зрізав аж на третину – з 15 мільйонів до 10.
За словами командира загону Андрія Женіна, цих грошей вистачає тільки на матеріали, але немає навіть на доставку, тому житло для військових допомагають будувати строковики. Чому ж пішли на все, щоб виграти тендер – пояснюють благородною метою.
"Вони знають 100%, що я їм в цьому році казарму побудую, а в фірмачах ніхто не впевнений", – пояснив він.
Начальник управління будівництва Державної спеціальної служби транспорту Олександр Ціховський підтвердив, що цей загін дійсно має ліцензію на будівництво і дозвіл на господарську діяльність, тому що його тільки в минулому році передали з міністерства інфраструктури в Міноборони. Старе положення досі не замінили.
Тим часом роботу строковиків перевіряє військова прокуратура, результати повинні бути на наступному тижні. Якщо порушень не знайдуть, бійці повернуться до будівельних навчань, адже казарми повинні добудувати до осені.