Мінські угоди, укладені між Росією та Україною у 2014 році, були “заморозкою” конфлікту, а не його вирішенням, і дали Україні “дорогоцінний час”, щоб стати сильнішим. Таку думку висловила колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель  в інтерв’ю газеті Die Zeit, опублікованому в середу, 7 грудня.

“Мінські угоди 2014 року були спробою дати час Україні. Вона також використала цей час, щоб стати сильнішим, як ви можете бачити сьогодні. Україна 2014/15 – це не Україна сьогодні”, – заявила Меркель, навівши як приклад бої за Дебальцеве.

Донецької області у 2015 році. “І я дуже сумніваюся, що тоді країни НАТО могли зробити стільки, скільки зараз роблять для допомоги Україні”, – додала Меркель. 

Як відомо, Меркель часто робить неоднозначні заяви щодо війни в Україні, захищаючи сторону агресора. Очевидно, через давні зв’язки з очільником Кремля, Владміром Путиним. Ще далекими роками вона була проти вступу України до НАТО, а після повномасштабного вторгнення активно закликає до діалогу зі вбивцею й радить всерйоз ставитись до ядерних погроз диктатора.

За її словами, у 2008 році вона виступала проти надання Україні та Грузії плану дій щодо членства у НАТО, оскільки обидві країни до цього нібито не були готові.  

“Ініціювання вступу України та Грузії до НАТО, яке обговорювалося у 2008 році, я вважала неправильним. Країни не мали для цього необхідних передумов, не було повністю враховано й наслідки такого рішення – як щодо дій Росії проти Грузії та України, так і щодо НАТО та його правил надання допомоги”, – сказала Меркель.