Російські війська вже виснажені в своєму наступі, у той же час ЗСУ повертають позиції
Так, за 7 – 10 днів розпочнеться спад активності російської армії та ПВК “Вагнера”. І їх вже не зможуть замінити частини регулярних військ, як це було в Соледарі.
Про це в інтервʼю заявив військовий експерт Олег Жданов. Він підкреслив, що окупанти зазнають колосальних втрат на Бахмутському та Лиманському напрямках.
“Вони вийшли на плато і більше на сьогодні показати не зможуть. За оцінками військових експертів, сили ПВК “Вагнера” були десь в межах 40 – 45 тисяч, сьогодні біля 7 тисяч”, – навів дані розвідок західних аналітичних агентств Жданов.
Як приклад, експерт навів цифри: сьогодні угрупування ПВК “Вагнера” проводить від 20 до 29 наземних атак щоденно. Натомість раніше – від 90 до 100.
“Не зрівнюйте цифри, які я називав із зведень Генштабу. Тому що там про всі напрямки, де вони атакують. А це підраховані атаки на тих ділянках фронту, де безпосередньо воювали бійці підрозділу “Вагнера”, – пояснив деталі спікер.
ЗСУ повертають позиції
Плюс до описаної ситуації, росіяни розтягнули свої ділянки, зазначає Жданов. На певних відрізках вони відступають, а українські військові повертають свої позиції.
Наступ Росії забуксував, щоб там не казали, що вони впевнено йдуть вперед, починаючи формувати “велику губу кліщів” навколо Сіверського угрупування військ від Кремінної, наступаючи на Лиман. Там їхній наступ практично купірований, – підкреслив Олег Жданов.
Про те, що у Кремля закінчуються сили для просування під Бахмутом заявив і посадовець НАТО
На умовах анонімності він розповів, що Росія щодня зазнає до 1 500 людських втрат під час проведення наступальних атак. Як не дивно, значна частина з цієї кількості загарбників відправляється до Кобзона саме з Бахмута.
Разом з тим, на відміну від Росії, Україна більш доцільно використовує свій живий ресурс, за словами посадовця Альянсу.
Україна зазнає на порядок менше (втрат ) у боях, де з обох сторін витрачається кілька тисяч снарядів на день, – йдеться у повідомленні журналіста Дена Саббага (цифра втрат України не наводиться).
Якщо зіставити кількість атак, раніше військові РФ близько 150 разів могли за добу атакувати позиції ЗСУ, то зараз цей рівень знизився до 90-100 атак на добу. Про причини зниження темпів наступального потенціалу розповів заступник начальника ГШ ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко.
“Наступальний імпульс у нашого противника спадає. Про це свідчить статистика. Питання тут не тільки в просуванні на якісь метри і кілометри. Причини — у великих втратах під час цих наступальних дій, які тривають із кінця січня, а це достатній термін, щоб витратити багато ресурсів, і це відбувається з противником.
Знищується техніка, жива сила противника. І оскільки техніки і боєприпасів немає там багато, проблемно, не відновлюється, як вони б хотіли. Фронтових не задовольняє, не кажучи вже про Пригожина, який звик отримувати понаднормово. Усе це призводить до того, що ці темпи зменшуються, але це ще не говорить про те, що вони виснажені остаточно, що вони зупинилися й переходять до оборони. А ці три завдання є завданнями виконання оборонно-стратегічної операції наших Сил оборони України на сході. Поки що цього не досягли, але ми на шляху до цього”, — сказав Романенко.
Він підкреслив, що ЗСУ в кровопролитній боротьбі зупиняють наступ ЗС РФ.
Також, за інформацією Романенка, у Росії ще 150-200 тисяч готують для фронту, але питання не в підготовці, їх можуть кинути як “гарматне м’ясо”, немає чим до кінця озброїти, укомплектувати. Іншого виходу, як кидати велику кількість особового складу, у російського командування немає, а завдання виконувати необхідно. Тому, не шкодуючи солдатів, радянськими підходами “відбувається те, що відбувається”.