Окупанти, скоріш за все, не втримають Роботине у Запорізькій області, так як наші військові тримають під вогневим контролем даний населений пункт.
Як сказав військовий експерт Олександр Коваленко в ефірі одного українського телеканалу, ситуація для окупантів у Роботиному досить складна.
“З Роботиним питання вирішене в короткостроковій перспективі. Росіяни не зможуть його втримати. По-перше, на лівому фланзі забитий клин між Роботиним і Вербовим. На правому також процес скорення ще одного клину – між Роботиним і Копанями”, – зазначив експерт.
Коваленко каже, що для окупантів перебувати в Роботиному – це справжнє самогубство, так як північні вулиці перебувають у сірій зоні під українським вогневим контролем. Також ЗСУ впевнено діють поблизу села Копані.
“Якщо питання з Роботиним вирішать найближчим часом, то ми остаточно вийдемо в цій локації на другу лінію оборони ворога та розширимо плацдарм для підготовки умов прориву цієї основної лінії оборони”, – сказав Коваленко.
Варто розуміти, що для того, аби розвинути наступ на Токмак та Мелітополь, нашим військовим важливо здолати сильний опір окупантів поблизу Роботиного. На цій ділянці російські окупанти мають суттєву перевагу в повітрі, котра заважає нашим силам просуватися далі.
Про це одному українському ЗМІ розповів військовослужбовець ЗСУ Віктор Бурлик. На цьому напрямку ЗСУ продовжують штурмові дії, незважаючи на перевагу ворога в повітрі.
Ситуація на Запорізькому фронті досить динамічна. Наші військові справді мають на ньому певні успіхи, котрі даються величезною ціною.
Прикладом цього можуть бути бойові дії поблизу села Роботине, котре має велике значення для обох сторін. За словами Бурлика, на цьому напрямку одна й та сама посадка може 4 рази переходити з рук у руки протягом одного дня.
“Важливість Роботиного полягає в тому, що поблизу цього села розпочинається кряж, що йде до практично до міста Токмак. Саме через це ворог намагається з усіх сил триматися за цей населений пункт і довколишні висоти”, – пояснив воїн Збройних Сил.
В той час Збройні Сили завдають удару дещо східніше, намагаючись вбити клин між Роботиним та Вербовим. Між цими селами розташована одна з найпотужніших ліній оборони росіян, одна з гілок так званої “лінії Суровікіна”.
“Росіяни неабияк окопалися за цей рік, протягом якого лінія фронту на Півдні практично не рухалась. За цей час ворог зміг щільно замінувати територію, підтягнути логістику, а в окремих лісових посадках навіть створив бетоновані доти”, – зазначив військовий.
На Мелітопольському напрямку поблизу села Роботине ворог зосередив свою 58 загальновійськову армію. Це регулярні частини Росії, посилені десантно-штурмовими полками, частинами “Шторм-Z” та силами спеціальних операцій, котрі відповідають за використання дронів.
Оборона росіян є досить потужною. Проте вони також зазнають чималих втрат і змушені спалювати свої резерви для стримування українського наступу. Достатньо зазначити, що саме командувач 58 російської армії був звільнений через порушення питання про потребу ротації своїх військ, котрі перебувають на Запоріжжі ще з початку зими.
“Україна знищує багато ворожої техніки й засобів ППО. Однак 100% перевага Росії в повітрі суттєво ускладнює життя Збройних Сил. Через особливості місцевості ворог надзвичайно ефективно використовує гелікоптери Ка-52 і керовані авіабомби”, – пояснив Бурлик.
Для того, аби ефективно штурмувати позиції ворога, за правилами війни потрібно зібрати штурмовий кулак. Проте панування ворога в повітрі цьому суттєво перешкоджає. Окупанти мають потужну систему безпілотників, і як тільки вони фіксують якесь скупчення наших сил, як одразу починають по ньому “працювати” з реактивної артилерії або ударних гелікоптерів.