Збройні сили України за останні кілька днів просунулись на херсонському та харківському напрямках, згідно з даними Міноборони Британії. У той же час, незважаючи на ці зміни лінії фронту, секретар РНБО Олексій Данілов переконаний, що війна буде довгою та виснажливою, тому Україна, як ніколи, потребує підтримки союзників.
Про те, де зупиняться українські військові та чи можливі перемовини з Росією Данілов розповів в інтерв’ю Ірині Соломко.
Україну вже не влаштує ні “здавання” Росією Криму з Донбасом, ні репарації за “вторгнення”. Київ разом із західними союзниками добиватиметься “повної капітуляції та демілітаризації РФ”, – сказав секретар РНБО Данілов.
Ми маємо дві з половиною тисячі кілометрів фронту. Там кожного дня відбуваються ті чи інші події. Це справа Верховного головнокомандувача та командуючого Збройних сил України… Це справа наших військових – де, коли та у якій спосіб вони роблять ті чи інші операції.
Треба набратися терпіння. Ми віримо нашому Верховному головнокомандувачу, віримо Збройним силам. Ми розуміємо, чим вони займаються. Вони вже неодноразово доводили, що справляються з поставленими задачами. Тому давайте спокійно чекати. І коли прийде на це час, ми все дізнаємося.
Я можу нагадати, що, на превеликий жаль, на початку лютого весь світ без виключення вважав, що 3-5 днів і нашої країни не буде існувати. Проте, я завжди казав і кажу – наша країна переможе, ми звільнимо усі свої території, включно з Кримом, Донецькою та Луганською областями, де зараз ці терористи знаходяться. Вони всі, без винятку, будуть знищені. Їм немає, що тут робити.
Тому, коли нам там почали закидати, що ми готувалися, не готувалися… Почали щось там говорити… Я можу сказати, що якби ми не готувалися, то російські танки були би вже у Варшаві, Празі та Берліні. Ми зараз боремося фактично з сучасними фашизмом, який представляє собою режим Путіна.
Російська Федерація постійно проводить свої інформаційні спецоперації . Це їхнє таке покликання та завдання. Їхні служби, які у величезній кількості працюють на території Європи та інших країн, починають піднімати питання, які взагалі не треба підіймати.
Тільки ми розуміли та знали, як ми готуємося, чим займаємося, що ми робимо, аби протистояти тій навалі, як посунула на нас 24 лютого. Інша справа, що ця інформація була в абсолютно закритому режимі і доводилася тільки до тих, кому це було потрібно.
Ми не могли роздмухувати та накручувати суспільство. Бо перше завдання, яке мав Путін, це посіяти хаос в Україні. Це завдання він ставив практично з листопада минулого року. Вони хитали внутрішню ситуацію.
До такої великої війни підготуватися фактично неможливо. Ви маєте підготувати суспільство. Воно має бути максимально національно-патріотично налаштоване. Маєте боротися з п’ятою колоною. І ми це зробили. Військова складова – це взагалі окрема річ, про яку знали одиниці.
Чи складно нам? Так, складно… Було вкрай складно у перші дні. Чому? Тому що в нас ніхто не вірив, не вірив у те, що ми здатні боротися та перемагати ворога на полі бою. Та інформація, про яку казали нам, починаючи з листопада, вона не була таємницею. Про це говорили в суспільстві, гудів, як ви кажете, Facebook. Про це говорили та дискутували, але ми готувалися.
Лунають різні експертні оцінки щодо тривалості активної фази війни. Нещодавно, один з європейських експертів заявив, що вона буде до пізньої осені, ще 5-7 тижнів, а потім через погоду, ситуацію заморозиться.
Це буде важка, складна війна. Але це наша робота, яку ми маємо виконати спільно з нашими партнерами на відмінно. Аби закінчити та поставити крапку врешті-решт у питанні впливу Росії на найближчих сусідів. Щоб у РФ взагалі пропало бажання займатися такими речами та пхати свого носа до України, розповідати, як нам треба жити.
Що стосується термінів. Це непросте питання. Це не питання на день чи на два, тиждень або місяць. Це питання, яке займе набагато більше часу, з урахуванням того, що Російська Федерація велика за площею країна. Там є величезна кількість колонізованих народів, яких вона на сьогодні використовує в цій війні. Коли Росія, нарешті, позбавитися своїх колоній, які вона нахапала у ХІХ-ХХ століттях, тоді ми побачимо справжню територію Росії. Все це розлетиться.
Інша справа, що буде дуже важко. І тут допомога партнерів є визначальною. І чим швидше вона буде надходити, чим якісніше буде зброя, тим краще ми зможемо впоратися з ворогом.
Закінчення війни – це звільнення всіх наших територій. Але ми маємо зрозуміти: якщо Росія залишиться в тому вигляді, в якому вона є, то це лише питання часу, коли вона зможе почати ще одну війну. Тому наше завдання – зробити Росію такою, щоб у неї не було навіть бажання думати, що вона може нападати на сусідів, тим паче у такій спосіб, як вона зробила по відношенню до нашої країни.