Лінія Токмак – Чернігівка в даний час є ключовою для Збройних сил України і вихід на неї планується використовувати для ослаблення російського фронту, зокрема на Херсонсько-Запорізькому та західному напрямках. Про це в ефірі українського телеканалу розповів військовий аналітик Роман Світан.

За його словами, на лінії бойового зіткнення на полі бою, основна проблема у росіян – удари нашої артилерії, вдалі удари наших штурмових груп.

«Від цього вони посипляться, особливо, коли вони потрапляють у півоточення, ми це зараз чудово бачимо, вони оточення однозначно не терплять. Тобто, як тільки виникає загроза оточення, вони відразу відходять, сипляться. Тобто, дійсно, сипатися вже фронт почав, просідати. Просідає у районі Роботино, у районі Вербового, і від цього вже можуть піти такі кола, як кола по воді», — розповів Роман Світан.

Як зазначає експерт, лінія Токмак – Чернігівка зараз найголовніша для нас. Вихід Збройних сил України на цю лінію має обрушити російський фронт як мінімум херсонсько-запорізький та західний.

Додамо, російські загарбники активно перекидають резерви, щоб уповільнити контрнаступ Сил оборони України. Є відомості про те, що противник задіює стратегічні резерви. Однак їм все одно не вистачає сил і засобів, щоб протистояти українським захисникам. Про це сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі українського телеканалу.

“Що стосується резервів противника, вони розпаковують стратегічні резерви. Раніше йшлося про одну із загальновійськових армій, яку росіяни збиралися ввести в бойові дії в грудні. Це 25-та загальновійськова армія, яка формувалася в окупантів у Криму. Вона мала досягти повного ступеня готовності до грудня. Зараз у нас кінець вересня, початок жовтня, а росіяни її вже вводять у бій. І це, загалом, характеризує їхню ситуацію з резервами”, — зазначив експерт.

Попович звернув увагу і на те, що на Запорізькому напрямку фронту інтенсивність контратак противника знизилася. Також через брак резервів.

“Хлопці, які там зараз перебувають, кажуть, що противник контратакував досить інтенсивно, але з часом його контратаки почали слабшати. Знову таки, через нестачу резервів. Тому резервів росіянам явно не вистачає. Вони розпаковують свій стратегічний запас, якщо так можна висловитися”, — наголосив гість ефіру.

Це свідчить про те, що тактика ЗСУ планомірного вибивання ворога працює успішно, вважає оглядач.

“Проблеми російські окупанти відчувають, і наша тактика вибивання резервів, ударів на виснаження в даному випадку досить добре зіграла”, — зазначив Попович.

Говорячи про ситуацію на фронті, він також зазначив, що на Запорізькому та Бахмутському напрямку тривають бої, ЗСУ просуваються з певними успіхами.

“На Запорізькому та Бахмутському напрямку спостерігаємо повільне просування Сил оборони. На Запорізькому напрямку тривають бої за населені пункти Вербове та Новопрокопівка. У рейдовому порядку ЗСУ вже заходять у Вербове. Тож, вочевидь, по обох населених пунктах у майбутньому нас можуть очікувати приємні новини. Тобто ми їх очікуємо і сподіваємося на те, що далі буде розвиток ситуації на нашу користь”, — зазначив оглядач.

На Бахмутській ділянці, каже він, українські військові намагаються увійти в місто з південного флангу, перехоплюють основну логістику, просуваються до траси Бахмут — Горлівка.

“Її перерізання дуже важливе для того, щоб ми змогли перебити логістику для тих частин і підрозділів російської армії, які зараз перебувають у Бахмуті”, — доповнив Попович.