Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Сполучених Штатів Америки планує обговорити з керівництвом США широкий спектр двосторонніх відносин.

Про це заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква сказав в інтерв’ю виданню “Телеграф”, відповідаючи на запитання про те, чи відповідає дійсності інформація, що зустріч президентів США і України начебто скасовано.

“Це спекуляції. Не було ніяких відмін. А от що було – це дві телефонні розмови президента Байдена і президента Зеленського. Не так багато лідерів вже мали змогу двічі поговорити з президентом Байденом. Візит відбудеться. Ми його готуємо з підвищеною відповідальністю”, – сказав Жовква.

За його словами, під час цього візиту українська сторона планує обговорити широкий спектр двосторонніх відносин. Говоритимуть і про безпеку, і оборону, і про ситуацію в Донецькій і Луганській областях, частини яких тимчасово окуповані Росією.

“Йде комунікація в цьому на відповідних рівнях – керівник Офісу президента України Андрій Єрмак постійно спілкується з офіційними представниками американської сторони. Також йтиметься про економічне співробітництво, про нові економічні проєкти, підвищення товарообігу, який до пандемії становив до 4 млрд дол. США щорічно і має всі шанси бути збільшений”, – додав заступник керівника ОП.

В свою чергу, Президент України Володимир Зеленський під час робочого візиту до Німеччини обговорить із канцлеркою ФРН Ангелою Меркель посилення ролі Німеччини в “нормандському форматі”, припинення війни на сході України, будівництво газопроводу “Північний потік-2” і двостороннє економічне співробітництво.

Про це в п’ятницю, 9 липня, заявив прессекретар президента Сергій Никифоров, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Говоритимуть про посилення ролі Німеччини в “нормандському форматі”, про роль Німеччини у встановленні миру на Донбасі. Зеленський також обов’язково наголосить на важливості припинення будівництва “Північного потоку-2”. Він везе аргументи, які мають переконати приймаючу сторону у тому, що цей газогін шкодить як Україні, так і країнам Європи”, – заявив Никифоров.

Він додав, що “Зеленський планує обговорити з Меркель енергетичну безпеку, реформування вугільної промисловості та підвищення енергоефективності виробництв. Сторони обговорять економічне співробітництво, оскільки Німеччина – один із ключових партнерів України у світі і перший партнер у Європі за товарообігом”.

Також, за словами Никифорова, “однією з важливих тем розмови Зеленського і Меркель стане деокупація Криму та участь Німеччини в саміті “Кримської платформи” в Києві”.