В Україні очікували різкого масштабного наступу росіян, однак цього не сталося. Наразі активізація окупантів розпочалася на кількох напрямках: Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Вугледарському.
Про це в інтерв’ю “Обозревателю” розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
За його словами, росіяни залучили велику кількість сил і засобів, зокрема поблиузу Вугледара, однак вони продовжують зазнавати величезних втрат, успіхів не мають.
Селезньов наголошує, що це лише перший етап масштабного наступу РФ — розвідка боєм. Поки говорити про те, що атака Росії провалася, ще зарано. За словами експерта, зараз окупанти накопичують сили й засоби на півдні Запорізької області, а також на території Луганської області.
“Ситуація має тенденції до загострення. Говорити про те, що задум путінської армії повністю провалився, я поки не ризикну. До речі, щодо Бахмута, вважаю, протягом найближчих двох діб (11 і 12 лютого – ред.) ми матимемо розуміння ситуації”, – сказав Селезньов.
Він додав, що для ЗСУ дуже важливо утримати не самі позиції у Бахмуті, а дороги, що з’єднують Бахмут із великою землею, адже від цього залежить логістика українських гарнізонів на тій ділянці. І продовжив:
Я думаю, що Путін тиснутиме там рівно стільки, наскільки ми йому це дозволимо. Він неодноразово говорив, що Росія грає у довгу. Він атакуватиме силами своєї армії там, де це можливо, без прив’язки до дат.
Так, ми чули, що до роковин своєї “спеціальної військової операції” він планує зробити звернення до нації, провести якийсь мітинг-концерт. Але також очевидно, що його початкові плани взяття Києва за три дні не спрацювали. Наразі він заявляє про те, що необхідно взяти Донецьку та Луганську область до кінця березня, – це також абсолютно нереально.
Очевидно, що протистояння на полі бою визначатиметься одним дуже важливим ключовим фактором: наявністю ресурсів. Українська армія в обороні й тим більше у контрнаступі буде ефективною тоді, коли вона матиме достатню кількість ресурсів. Те саме і з путінською армією. Якщо вона матиме багато людського ресурсу, сучасної техніки та бронетехніки, високоточної артилерії, вона матиме шанси на успіх.
Інакше протистояння продовжуватиметься й надалі. Згодом воно трансформується в український контрнаступ, бо, на відміну від російської військової машини, наші дипломати працюють на максимальному рівні можливостей, щоб забезпечити всім необхідним українські Сили оборони. Починаючи із середини березня українська армія отримуватиме дедалі більше того, що нам необхідно для контрнаступу.
До речі, нещодавно почув приголомшливу за змістом думку. Що на тлі запеклих дискусій про те, коли, в якій кількості та які типи танків отримає українська армія, важливішим фактором є отримання у великих кількостях бойових машин піхоти. Досвід іракської кампанії “Буря в пустелі” показав, що БМП Bradley як техніка є більш ефективною зброєю, ніж навіть усім добре відомі танки Abrams.
Нагадаємо, в українській розвідці заявили, що попри спроби окупантів активізувати свої війська на сході України, російська армія не має достатньо ресурсів, щоб розпочати широкомасштабний наступ до 24 лютого.
Про це йдеться у заяві представника ГУР Міноборони України Андрія Черняка.
Черняк переконаний, що Росія найближчим часом намагатиметься активізувати свої війська на Сході. Таким чином армія окупантів прагне знайти слабкі місця в Збройних силах України.
“За нашою інформацією, російське командування не має достатніх ресурсів для широкомасштабних наступальних дій. Головною метою російських військ залишається досягнення хоча б якогось тактичного успіху на сході України”, – додав представник ГУР МО.