Група народних депутатів звернулася до Конституційного Суду України з вимогою оцінити дії Кабінету міністрів України, а також дати свою правову оцінку введеним карантинним обмеженням.

Про це повідомив в Telegram нардеп від “Слуги народу” Олександр Дубинський. Він також опублікував фото доповнення до конституційним поданням з підписами народних обранців.

“45 депутатів звертаються до Конституційного суду з вимогою скасувати геноцид імені Шмигаль під назвою” карантин вихідного дня “, – написав Дубинський.

У поданні народні депутати просять оцінити відповідність Конституції окремий положень постанови Кабінету міністрів України від 22.07.2020 “Про введення карантину і введення посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної SARS-CoV-2”.

Також “слуга народу” оприлюднив список парламентаріїв, які таким чином висловили свою позицію щодо “локдауна вихідних”:

Один з підписантів звернення нардепів підтвердив LIGA.net, що мова йде виключно про карантин вихідного дня, інші обмежувальні заходи під сумнів не ставляться.

Звернення підписали вже 45 депутатів. Згідно ст. 52 закону “Про Конституційний Суд”, цієї кількості достатньо, щоб звернення розглянули судді КСУ.