У Чернівцях депутат міськради від БПП Ромео Скрипа за один день зміг придбати 39 об’єктів нерухомості в Чернівцях, а згодом ще 32 квартири, йдеться в розслідуванні Чесно, передає Корупція.Інфо.

Чиновник лише за квартири заплатив понад 10,3 млн грн. За таких обставин вартість квадратного метра депутатові обійшлася в 5 250 грн, тоді як мінімальна вартість квадрату у Чернівцях за нормативами Мінрегіонбуду – 7 867 грн.

Журналісти зв’язалися по телефону з ним. Однак конкретних пояснень він не надав, а згодом уникав спілкування.

Скрипа володіє також будівельною компанією ТОВ Ромтіс Буд. Цікаво, що його підприємство вже реалізує нерухомість мінімум за $900 (понад 25 тисяч грн).

Окрім зазначеного переліку Скрипа придбав (у 2016 році) ще одну квартиру в Чернівцях, два житлових будинки (у січні площею 87,9 квадратних метри, а у квітні 350,1 квадрати), а також – земельні ділянки.


Загалом за нерухомість у 2016 році Скрипа заплатив майже 12,1 млн грн.

"В той час як дохід за рік склав трошки більше ніж 643 тис грн, враховуючи 381 тис грн доходу від відчуження нерухомості. 9 млн грн Скрипі позичили двоє осіб, які, скоріш за все, є його батьками", – йдеться в розслідуванні.

Окрім вказаної компанії, чиновник також вказав у своїй декларації ЖБК Букстрой, а за даними сервісу YouControl, він також є засновником ТОВ Буд.Ін.Ком.

 

Популярне: Гарно жити не заборониш: Стало відомо який подарунок на Новий рік подарував Луценкам старший син

Протягом минулого року Скрипа подав 26 форм змін до декларацій.

"За рік продав 35 об’єктів нерухомості, отримавши 13,2 млн грн доходу. Вже в липні він придбав 48 об’єктів нерухомості, з них 32 квартири – усе за два дні. Витратив на покупку майже 13,4 млн грн", – повідомляє автор Михайло Джогола.

Юрист пояснює, що такі часті угоди з нерухомістю можуть бути націлені на мінімізацію сплати податків. На паперах вартість нерухомості занижується, а саме від неї відраховується 8,5% податку, а вже решту суми власник отримує готівкою.