Військовий експерт і колишній полковник ЗСУ в запасі Роман Світан вказує на те, що росіяни більше не мають достатніх ресурсів для активних дій на всій лінії фронту. Вони почали активніше здаватись у полон, адже виснажені постійними штурмами і нелюдським ставленням командирів.
Зокрема, він зазначає, що масштабні наступи, подібні до тих, що були раніше, вже припинилися. Раніше окупанти просувалися від Василівки, розташованої поблизу Запоріжжя, до Куп’янська, створюючи фронт шириною близько 600 кілометрів.
«Зимовий наступ притих. Це вже зрозуміло. Зараз ширина бойових дій по лінії фронту може становити кілька десятків кілометрів, не більше», – зауважив Роман Світан.
Таким чином, Роман Світан вказує на території, які окупанти намагаються контролювати. Це включає частину Роботиного, район Кринок і найбільшу ділянку в Донецькій області, яка має кілька напрямків. Серед них — Авдіївка, Мар’їнка, а також лінія від Бахмута до Часового Яру. Ці території є залишками зимового наступального потенціалу російських військ.
«Бачимо згортання дій, але щонайменше два напрямки окупанти триматимуть далі упродовж всього етапу накопичення, у який вони перейшли зараз. Це напрямок у бік Карлівки, Курахово, Очеретиного й намагатимуться рухатися в бік Часового Яру від Бахмута», – розповів полковник ЗСУ в запасі.
Зараз росіяни накопичують сили для наступної осінньо-зимової операції. Її завдання буде таким самим – вийти на кордони Донецької та Луганської областей.
Такий сценарій не надто приємний, адже тоді справді виникне велика проблема. Місто Часів Яр є панівною висотою. Далі буде дуже складно втримати росіян до наступного рубежу, який проходить у районі великих міст Костянтинівки, Дружківки, Краматорська і Слов’янська.
«Тоді, найімовірніше, нам доведеться відходити до цих міст, а це означає, що артилерія ворога, підійшовши до населених пунктів, зможе їх обстрілювати. А там живуть сотні тисяч цивільних, тому Часів Яр треба утримувати навіть з більшим завзяттям, ніж Авдіївку», – наголосив Світан.
За його словами, причини такого рішення прості – на захід від Авдіївки все-таки є лінія оборони, яка проходить по водосховищах і річках. Натомість тил Часового Яру – це міста, великі агломерації. Пройти через них росіяни не зможуть, але бомбити їх та обстрілювати – проблемою для ворога не буде.
Нагадаємо, за даними британської розвідки, кількість атак у районі Авдіївки за березень 2024 року зменшилась вчетверо. Натомість ворог посилив штурми на Новопавлівському напрямку. Саме там зосереджено 38% від усіх атак. Росіяни продовжують битися за низку невеликих сіл.
У британській розвідці зазначають, що у лютому 2024 року третина всіх атак окупантів припадала на Авдіївський напрямок. У березні кількість ворожих штурмів тут скоротилася до чверті.
А «лідерство» перехопив інший напрямок – на південний захід від Донецька. Очевидно, що йдеться про Новопавлівський напрямок (колишній – Мар’їнський). Саме на цій ділянці фронту ворог зосередив 38 відсотків від усіх своїх атак.
Водночас у Міноборони Британії підкреслюють, що на Новопавлівському напрямку росіянам не вдалося здобути помітних перемог. Ворог продовжує безуспішно битися за невеличкі селища, зокрема, Новомихайлівку, Георгіївку та Урожайне.
Загалом, за даними розвідки, кількість російських атак по всій лінії фронту в березні 2024 року впала на 9 відсотків порівняно з лютим, знизившись приблизно з 2340 до 2120.