Найгарячішими точками на фронті і досі лишається Бахмутський напрямок. Українські воїни продовжують невпинну роботу зі звільнення нашої землі. Та схоже зовсім скоро наші сили оборони звільнять багатостраждальне місто та всі наколишні населені пункти.

Про це повідомив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

«Протягом останнього часу ми, говорячи про Бахмут, добре вивчили назви сіл його оточуючих, особливо в південному секторі. Про Кліщіївку та Андріївку, які вже фізично не існують, чули практично всі. Але, в найближчі дні звичні нам назви будуть замінені новими. І одне з них — «залізяка».», — каже Коваленко.

За його словами, у той час як Кліщіївка, Андріївка і Курдюмівка були складовими частинами опорної лінії окупантів в південно-західному секторі Бахмута, «залізяка» представляла собою умовний оборонний рубіж, перетин якого створювало б російським окупаційним військам дуже багато проблем, адже по ліву сторону від нього — це прямий шлях на південну логістичну артерію 0513.

«Після низки безуспішних контратак на Кліщіївку і Андріївку ресурс РОВ сточився і здебільшого вони зараз сидять по ліву сторону від «залізяки» в посадках в очікуванні неминучого — зачистки. Але перетнути «залізяку», як багатьом здається, це не така вже й проста задача. Не проста, але і не нездійсненна», — зауважив оглядач.

Він також розповів, що кілька локацій, в яких перетин більш спрощений, особливо в районі Андріївки, завдяки наявності переходів і найкращого напрямку На Одрадівку. Але поки вони прострілюються ворогом, особливо з довколишніх посадок.

«Рішення — питання часу і кількості касет. Потім зачистка залишків», — каже Коваленко.

Військово-політичний оглядач запевнив, що звучить це на перший погляд складно, але це результат кропіткої роботи з дуже високою ціною. І не потрібно забувати про це і квапити події, які квапити не можна.

«Але, головне те, що так чи інакше, а цей перехід відбудеться і почнеться просування до 0513, яка вже зараз знаходиться під вогневим контролем СОУ. Але, коли над 0513 буде встановлено фізичний контроль, можна говорити не те, щоб про успіх в південно-західному секторі і початку просування в південно-східному», — поділився думкою експерт

За його словами, це точка в можливостях оборони рів в цілому на південь від Бахмута і не тільки. Це можливість і взяття під вогневий контроль Східної логістики.

«Що найцікавіше, РОВ в районі Бахмута можуть оперувати тим ресурсом, що там є, тягнути зайвий особливо немає звідки. І посилити південь вони можуть тільки за рахунок півночі, а якщо стягувати підрозділи з півночі, то потенціал там зменшується, що цілком може мати вже своїм наслідки», — підсумував він. А також запитав як оперувати ресурсом, після встановлення вогневого контролю над усією логістикою.

Зауважимо, Збройні сили України створили стратегічну перевагу на Бахмутському напрямку та можуть розміщувати засоби які будуть постійно завдавати ударів по окупованому місту.

Про це в етері одного українського телеканалу заявив генерал армії, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

«Путін буде намагатися щось зробити таке, щоб не допустити такого повного блокування Бахмуту. Будуть направлятися нові й нові сили, навіть знімаючи з інших фронтів. Бахмут для Путіна особисто надважливий в військово-політичного плану. Втрата його, а наша відповідно перемога – це вже буде реальна перемога наших військ по звільненню територій. Знакового міста, яке Путін вважає, що це може бути початком великого наступу і краху його режиму», — заявив Маломуж.

За його прогнозами в жовтні цього року ми матимемо перспективу звільнення Бахмуту, якщо якихось інших надзвичайних ситуацій не станеться.