У Збройних силах України дали чітку відповідь щодо долі населених пунктів Іванівське та Богданівка Бахмутського напрямку. Відомо, що інтенсивність боїв у цій зоні фронту є досить високою, проте ЗСУ вибили звідти противника.
Про дії ворога розповів речник 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Роман Гасько.
За його словами, говорити про якісь радикальні зміни на лінії фронту поки що передчасно.
“Працюють різні підрозділи, напрямок досить активний, але якихось результатів поки немає у ворога”, – наголосив він.
Щодо контролю РФ над згаданими населеними пунктами, Гасько уточнив, що ситуація кожного дня різна.
“Ситуація змінюється постійно в різні сторони, але говорити про повний контроль над тим чи іншим населеним пунктом по всій лінії зіткнення на нашому напрямку не є можливим”, – акцентував він.
Гасько зазначив, що окупанти намагаються пробратися до Часового Яру. Ворог від самого початку накочував сили та засоби, тож відбувалось поступове нарощення інтенсивності бойових дій. Зараз Росія намагається застосувати все можливе озброєння, щоб відтіснити Сили оборони із займаних позицій.
Водночас речник 80-ї ОШБр розповів, що домінуючим засобом ураження на фронті є саме дрони, хоча ЗСУ використовують весь спектр озброєння.
“Дрони по своїй точності і по інтенсивності застосування зараз домінують, тому РЕБ, як засоби боротьби проти дронів, одна з найактуальніших потреб по всі лінії зіткнення для захисту особового складу, озброєння та техніки і для можливості ведення ефективності ведення бойових дій”, – наголосив Гасько.
Він розповів, що зараз покращується погода, тож ворог частіше застосовує бронетехніку під час штурмів.
Також додамо, що у межах селища Іванівське Донецької області йдуть жорстокі бої, російські загарбники не припиняють своїх атак.
“Наразі на Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати населений пункт Іванівське, йдуть жорсткі бої вже в межах міста. Наші військові героїчно чинять опір та намагаються відкинути противника із зайнятих рубежів”, – розповів начальник прес-служби оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” ЗСУ Ілля Євлаш.
Водночас російські війська намагаються атакувати і в Богданівці, що північніше від населеного пункту Часів Яр. Загарбники перекидають туди десантні підрозділи, мотострілецькі полки та бойовий армійський резерв.
“Ворог має за мету оволодіти населеним пунктом Часів Яр, однак поки що безрезультатно. Українські захисники тримають оборону та не дають противнику просунутися вперед”, – додав військовий.
До того ж, ефективна організація оборонних позицій для Збройних сил України, особливо за допомогою інженерних фортифікацій, відіграє вирішальну роль у стабілізації ситуації на передовій поблизу міста Часів Яр в Донецькій області.
Про це заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.
“Кейс оборонних боїв у районі Часового Яру необхідно розглядати через призму, а чи готова українська армія для організації стратегічної оборони на цій ділянці фронту. Очевидно, що якщо інженерні підрозділи встигли створити потужний рубіж інженерних фортифікацій, то ситуацію буде стабілізовано”, — сказав він.
Як він зазначив, питання в тому, чи отримали інженерні підрозділи в достатній кількості і своєчасно ресурси.
“Відповідь на це питання ми побачимо на полі бою: якщо українська армія встигла вгризтися в землю, закріпитися на нових рубежах і позиціях, зокрема, використовуючи ті самі створені інженерні фортифікації, то противник не має жодного шансу просуватися на захід від напрямку від Бахмута на Часів Яр”, — наголосив він.
Однак якщо дії не були повністю реалізовані, за його словами, українські сили перейдуть до маневреної оборони, а жорсткі бої точитимуться безпосередньо на території міста Часів Яр.