Україна знаходить інші кроки для вирішення питань, пов’язаних із закупівлею зброї через агенцію НАТО та її блокування з боку деяких країн-партнерів. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з Генсеком Альянсу Йенсом Столтенбергом на спільній прес-конференії, повідомляє УНН.

Ми як раз його достатньо глибоко сьогодні обговорювали (це питання — ред.) з паном Столтенбергом. Я відповім так: як ви розумієте, об’єднаної позиції щодо вступу України в НАТО серед 30 держав поки що немає, але більшість країн нас підтримує. І так само немає об’єднаної позиції серед держав щодо військової допомоги. Особливо в таких контрактах, про які ви зазначили, — сказав Зеленський.

Міністр оборони України Олексій Резніков раніше заявив про блокування Німеччиною поставок зброї Києву по лінії НАТО і заявив, що Україна буде прагнути купувати зброю за допомогою двосторонніх угод з союзниками, включаючи США, Велику Британію, Литву і Францію.

Німецьке видання Bild заявило, що колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель особисто блокувала поставку Україні озброєння в рамках НАТО – тепер посол України закликає новий уряд Німеччини зняти блокаду.

Кожне рішення про надання Україні летальної підтримки через NSPA залежить від консенсусу союзників в окремих випадках, – сказала речниця НАТО виданню.

Видання зазначає, що з травня 2021 року Німеччина використовує механізм в рамках НАТО, щоб завадити іншим членам Альянсу продавати зброю Україні. Згідно з інформацією видання, німецьким вето було заблоковано таке озброєння: 90 великокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M82 зі США та 20 комплексів протидії дронам  EDM4S-UA з Литви.