Складається враженням, що після кожного спілкування з президентом держави-терористки путіним, лідер Угорщини Віктор Орбан забуває, що він знаходиться в Європі, де панують цінності свободи та демократії, а не диктаторства. На такі висновки наштовхнула його чергова безглузда заява 

Так, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив своїм законодавцям, що потрібно зробити все можливе, аби до кінця 2022 року з Росії зняли санкції, накладені за повномасштабне вторгнення в Україну. Про це повідомляє газета Magyar Nemzet, додаючи, що угорський прем’єр озвучив це на закритій нараді.

Здавалося б, безглуздішого твердження вже не придумаєш, але ні

Орбан додав, що вважає, що антиросійські санкції більше шкодять самій Європі. Ба більше, він зазначає, нібито після їх скасування ціни на газ одразу ж впадуть вдвічі, а економіка ЄС відновиться.

“У листопаді буде реальна політична можливість переглянути санкції, і тому він закликав членів своєї групи зробити все можливе, щоб Європа зняла ці санкції не пізніше кінця року”, — йдеться в повідомленні ЗМІ.

Нагадаємо, нещодавно Угорщина висунула Брюсселю вимогу виключити з санкційного списку російських олігархів Алішера Усманова, Петра Авена та Віктора Рашнікова.

Окрім того, ще в червни Будапешт заявляв, що “ЄС слід припинити розширювати санкції проти країни-агресора Росії через війну”.

Виступаючи тодів кулуарах саміту лідерів ЄС, на якому Україні було надано статус кандидата в члени ЄС, помічник сказав, що чим більше санкцій приймає ЄС, тим більше нібито вони шкодять блоку, тоді як Росія виживає.

“Зрештою, Європа опиниться на боці тих, хто програв у цій війні через економічні проблеми. Наша рекомендація полягала б у тому, що ми повинні зупинити процес санкцій”, – сказав Балаш Орбан.

За словами радника, Європа фактично виявиться такою, що програла через економічні проблеми.

“Зараз ми стикаємося з тим, що чим більше санкцій ми приймаємо, тим у гіршому становищі ми знаходимося. А росіяни? Так, їм теж боляче, але вони виживають”, – сказав Орбан.

Справді? Росіянам боляче? А украхнцям як? Нормально? Живуть? Загалом – чим більше відповідей, тим більше запитань

Угорщина — одна з найпроросійськіших країн ЄС, яка сильно залежить від російського газу та нафти. Росія також будує ядерний реактор для Угорщини. 

Тож відсумовуючи, власне до цього варто згадати й нещодавню заяву міністра із європейських справ Чехії Мікулаша Бека, що Угорщина ризикує втратити місце в Євросоюзі, якщо продовжуватиме діяти врозріз з інтересами інших членів блоку та підтримувати країну-агресора РФ і постійно блокувати рішення щодо антиросійських санкцій.

Він також наголосив, що рішення всередині ЄС часто ухвалюються після довгих дискусій та закулісних суперечок.

“Єдність у ЄС ніколи не була і не буде єдністю одного голосу — це завжди буде єдність багатьох. Єдність багатьох голосів, які ведуть між собою діалог, інколи сперечаються, але зрештою знаходять взаємну згоду з ключових питань. У ЄС переговори часто важкі і їх можуть вести багато країн”, – зауважив Мікулаш Бек.

Він також зауважив, що намагатиметься утримати Угорщину в “європейському мейнстримі”.

“Угорщина, на мій погляд, пройшла довгий шлях до краю якоїсь прірви, і тепер вона має вирішити, чи повернутися назад чи ризикнути і стрибнути, про наслідки чого я не хочу спекулювати”, – сказав він.

Під “стрибком” мається на увазі теоретичний вихід країни з ЄС, додав урядовець.

До цього може призвести не лише підтримка Будапештом дружніх відносин з Кремлем, а й постійна критика Євросоюзу з боку угорського уряду в останні місяці.