Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов виступив за жорстку президентську республіку в Україні. В цьому випадку, президент – це голова виконавчої влади, відповідає за всі ці процеси.

Про це секретар РНБО заявив в інтерв’ю РБК-Україна.

В Україні, за його словами, всенародно обирають президента, на нього покладаються надії, але за Конституцією – парламентсько-президентська республіка. Він вважає, що за логікою парламентсько-президентської республіки президента потрібно обирати в парламенті і “поставити крапку в цьому питанні”.

“Якщо ви хочете мою особисту думку, я можу сказати. Я за жорстку президентську республіку. Чому? Тому що тоді є відповідальна людина, яка розуміє, на що вона йде, навіщо і так далі”, – заявив він.

За його словами, в українській історії важко знайти факти, коли без особистості можна було зробити ривок вперед.

“Можуть бути парламентсько-президентські республіки? Так, вони можуть існувати, але в умовах, коли є вже усталена демократія, яка має своє коріння, для цього повинні пройти століття”, – заявив Данілов.

Також Секретар РНБО розповів про боротьбу в нашій країні декількох груп, що представляють інтереси президента Росії

В Україні є мінімум три групи, які з’ясовують, хто з них буде представляти інтереси президента РФ Володимира Путіна на території нашої держави. Раніше була і четверта – група Медведчука.

“На російському напрямку зараз відбувається колосальна боротьба за вплив на Україну серед тих людей, які знаходяться на території нашої країни. Між цими групами йде зіткнення. Медведчук був однією з цих груп, він був, скажімо так, в фаворі з урахуванням того, що він кум Путіна”, – сказав він.

За словами Данилова, зараз між цими групами йде з’ясування стосунків, хто буде тут старшим і представляти інтереси Росії.

“Багато таких груп? Я знаю як мінімум три групи, які з’ясовують, хто буде представляти тут інтереси Путіна. Відвалилася група – це була група Медведчука, четверта”, – додав секретар РНБО.

“Медведчук перебуває під домашнім арештом не через санкції. Санкції не мають до цього відношення, ми займалися превентивними заходами.

Але якщо в 2014, 2015, 2016 роках відбувалися якісь процеси, суспільство ж повинно про них знати. Треба чітко розуміти наслідки тих чи інших дій. Це, до речі, стосується не тільки Медведчука”, – сказав Данілов.

Також Данілов вказав на те. що Українську владу чекають важкі пару місяців, вона підходить до питання про пролонгацію закону про ОРДЛО. У Росії є велике бажання внести туди свої корективи, щодо ніби-то вирішення цього питання.

“Насправді, ключ від цього всього лежить в Москві. І якщо Путін не прийме рішення про те, що війну треба закінчувати, то ви можете все що завгодно писати і робити”, – вважає Данілов.

Він, повідомив, що сам поки не бачить аргументів, чому він це повинен робити.

“Тому що це велика гра з дестабілізації ситуації не тільки на території України. Насправді його цікавлять більш великі території”, – вважає секретар РНБО.

За його словами, Путіна цікавить Європа, “йому дуже не подобається те, як вони поводяться”.

“Він (Путін. – Ред.) вважає, що повинен показати Європі, як це “правильно” має відбуватися. Причому поведінка росіян в самій Європі – всі ці отруєння людей і так далі – це виклик, на який Європа не дає адекватних відповідей. Ви знаєте, що Володимир Олександрович відкрито хоче, щоб ця війна закінчилася. Але вона повинна закінчитися так, щоб ми не втратили свою територію і свою суб’єктність “, – зазначив секретар РНБО.