Українські військові продовжують героїчно боротися з російськими окупантами. Найважча ділянка фронту наразі на Сході нашої країни. Там, зокрема на Бахмутському напрямку, на заміну вагнерівцям прийшов російський десант.
Про його діяльність 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий. Він пояснив яким чином поява російського десанту змінила ситуацію на фронті.
В нормальних збройних формуваннях десантні підрозділи використовуються для захоплення плацдармів і вкидання у тил ворога повітряно-десантним шляхом, пояснив Череватий. Росіяни мали таку спробу в Гостомелі ще у 2022 році, але закінчилася вона тим, що окупанти втратили значну частину своєї так званої десантної “еліти”.
В російських радянських традиціях – якщо з’явилися десантники, то значить зовсім біда,
– відзначив речник.
В концепції радянської армії, десант посилали на ті чи інші ділянки фронту, як краще підготовлену піхоту, додав речник. Власне, саме таку роль наразі виконують російські десантні підрозділи у Бахмуті. Вони не проводять штурмових дій, а окопуються.
“Вважається, що вони краще підготовлені, хоча оновлені значною мірою за рахунок мобілізованих. Росіяни вірять, що це виручить їхнє положення. Але, як показав досвід попередніх боїв, коли у нас скомплектовані резерви, є сили ураження, засоби, то наші штаби переграють їх в прорахуванні всіх можливих дій. Це показали і Київська, і Харківська операції – десант їх не спасає”, – додав Сергій Череватий.
Збройні сили України продовжують наступ на Бахмутському напрямку на Донеччині, проте просування йде повільно через брак необхідної техніки.
Про це в ефірі “Radio NV” розповів Дмитро Кухарчук – командир 2-го штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади, яка наступає на Бахмутському напрямку.
За його словами, на Бахмутському напрямку просування відбувається повільніше, ніж на Таврійському. Оскільки бригади, які наступають зараз на Таврійському напрямку, довгий час не воювали і “їх зарядили найкращою броньованою закордонною технікою, найкращими системами залпового вогню, найкращою артилерією”.
“Якщо ж говорити про нас, то на Бахмутський напрямок ми заїхали на початку січня, весь час там велися інтенсивні бої. І після того, як “вагнери” пішли, інтенсивність не спала. Так, немає цих “м’ясних” штурмів із їхнього боку. Але їх немає не через те, що вони не хочуть їх влаштовувати, вони могли би це робити силами “Шторм Z”. Питання в тому, що тепер ми просуваємося вперед, а вони займають оборону. Але просування може бути повноцінним виключно тоді, коли є достатні сили та засоби для цього. Якби у нашої бригади, наприклад, були Bradley, Paladin, Leopard, можна було би говорити про інтенсивніший наступ”, – пояснив Кухарчук.
Проте, за його словами, відсутність західної техніки на Бахмутському напрямку не пов’язана з упередженим ставленням.
“Ми стояли в обороні довгий період часу для того, аби “вагнери” не мали можливості просунутися далі, і теж зазнали дуже великих втрат у бронетехніці. Просто нас до цього (до контрнаступу – ред. ) не готували, але ми як штурмова бригада охоче взяли в цьому участь”, – пояснив командир штурмового батальйону.
Зауважимо, Росія перекинула на аеродром тимчасово окупованого Бердянська понад 20 додаткових ударних вертольотів. Місто розташовано майже за 100 км від лінії фронту.
Про це повідомили у Міноборони Британії.
“З початком українських контрнаступальних операцій на півдні України Росія посилила свої ударні вертолітні сили в регіоні. На знімках видно, що понад 20 додаткових російських гелікоптерів були перекинуті в аеропорт Бердянська, що приблизно за 100 км за лінією фронту”, — зазначили у британському відомстві.
Таким чином вони хочуть стримати наступ українських військових. У Міноборони припускають, що авіація, швидше за все, допомогла Росії мати більшу перевагу на півдні України, оскільки ударні вертольоти використовують ракети більшої дальності проти наземних цілей.