Заступник командувача Східного угруповання військ зі стратегічних комунікацій Сергій Черевий нещодавно повідомив про візит головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного до частини та підрозділів на східному фланзі фронту.

Він відвідав усі ключові бригади на Лимано-Куп’янському напрямі. Про важливість цього напряму та про подальші дії ЗСУ висловився військовий експерт Олег Жданов.

«Цей напрямок і так був на постійному контролі головкому. Було ухвалено рішення посилити на цих точках наші війська. Для створення щільнішої ешелонованої оборони. Надано відповідні накази та розпорядження для того, щоб не допустити просування ворога вглиб нашої території.

Сподіватимемося, що Куп’янський та Лиманський напрямок ще зіграє свою роль. Воно стане ще гарячим напрямком. Дві спроби наступати на Лиманському та Куп’янському напрямі вже були, у противника вони провалилися. Зараз вони перегруповуються та готуються знову. Можливі нові спроби прориву з їхнього боку» – ділиться експерт щодо ситуації на передовій.

Також експерт зауважив, поки що немає свідчень того, що сили окупантів, які дислокуються в Білорусі, насамперед вагнерівці, збираються здійснити новий наступ на Київ, але гіпотетично така загроза існує.

“Ми не можемо відмінусувати, просто зняти з рахунків “Вагнера” ​​і перестати відслідковувати ситуацію навколо цієї приватної військової компанії, з одного боку”, – ділиться експерт.

На думку військового експерта Олексія Гетьмана, окупанти перейшли до тактики танкових ударів з метою вийти на річку Оскіл та видавити українські війська на інший берег. Однак нашим силам за рахунок перекидання невеликих резервів вдалося зупинити наступ.

“Швидше за все, ці дії робилися для того, щоб змусити нас перекинути війська з південного напрямку. Або для того, щоб розпорошити наші війська, щоб послабити наші можливості на інших ділянках”, – зазначив він у коментарі РБК-Україна.

На тлі невдач на полі бою противник посилив обстріли мирних жителів. Лише за останні дні внаслідок ударів по Петропавлівці постраждав літній чоловік, також було пошкоджено будинки. На приватні будинки в селі Кругляківка на південь від райцентру російська авіація скинула чотири бомби, внаслідок чого загинуло двоє осіб та ще семеро постраждали. А напередодні під час обстрілу самого Куп’янська поранення отримав 14-річний хлопець.

Як підкреслює Гетьман, посилення обстрілів відповідає російській звичці перетворювати все на переоране поле, сподіваючись, що це послабить оборонні можливості ЗСУ.

За даними сервісу DeepState, на Сватівському відрізку росіяни захопили село Новоселівське, водночас нашим силам вдалося відкинути їх на південь від Новоєгорівки.

Але ситуація тут залишається справді дуже складною.

“Вони (росіяни, – ред.) хочуть реалізувати так званий “план великого наступу” генерала Герасимова (командувача окупаційними військами Валерія Герасимова, – ред.). Вони атакували наші рубежі, отримали відсіч, відступили із втратами і зараз проводять передислокацію. Але паралельно почали наступ у напрямку Куп’янська, оскільки там у них угруповання чисельністю 100 тисяч осіб”, – розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

За його словами, ворог навіть із кратною перевагою в особовому складі не може досягти вагомих територіальних успіхів. Адже якщо говорити про просування на сотні метрів або до 2-3 кілометрів, то з урахуванням наявних ресурсів – це ні про що.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко каже, що перед окупантами тут ставили дві цілі і обидві не досягнуто. По-перше, їм не вдалося проломити оборону, вийти на Оскіл та продовжити рух на Лиман і Білогорівку, аби створити загрозу українським військам під Бахмутом. По-друге, не вдалося відволікити сили з південних напрямків.

“Але слід зазначити, що атаки не припиняються. Просто поки вони жодного успіху там не мають, і я сподіваюся, що так буде й надалі”, – додав він.