Заступник голови Держдепу США Андреа Томпсон в інтерв'ю DW заявила, що порушивши ракетний договір Росія розв'язала гонку озброєнь.
Цими словами чиновниця прокоментувала демонстрацію Москвою ракети 9М729, технічні характеристики якої перекреслюють положення угоди про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Томпсон підкреслила, що в Кремлі поставили на озброєння заборонені ракетні комплекси. Це підтверджує факт того, що Москва порушила договір, підписаний Михайлом Горбачовим.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Також дипломат нагадала, що 2 лютого закінчується термін ультиматуму американської сторони. Якщо до цього терміну в Москві не відмовляться від ракети, то Вашингтон на 6 місяців вийде з договору і повернеться до досліджень в цій сфері.
Фактично це дозволить США наздогнати Росію і теж створити і поставити на озброєння ракети подібних характеристик. Півріччя – це термін, який наданий на роздуми РФ, якапо суті, почала гонку озброєнь.
Про свої плани вийти з договору США оголосили ще в жовтні. Держсекретар Майкл Помпео в грудні дав Москві два місяці на виконання умови договору. На думку США, створена в РФ ракета 9М729 порушує ДРСМД. У свою чергу, Росія традиційно заперечує будь-які звинувачення.
Нагадаємо, 15 січня в Женеві між США і РФ обговорювалася тема вище згаданої ракети. До єдиного рішення сторони не прийшли. Тоді у Вашингтоні поставили ультиматум – або знищення ракети, або повернення до стану 1980-их. У відповідь Росія вирішила продемонструвати заборонену зброю.
В кінці листопада 2018 року віце-адмірал ВМС США Джонні Вулф заявив, що у відповідь на російські розробки Військово-морські сили приступили до створення малопотужних ядерних боєголовок. На щорічному симпозіумі в Інституті ВМС він заявив про розробку гіперзвукового снаряда і прискорювача до нього, які будуть поставлені на озброєння – ними обладнають підводні човни і кораблі.
Вулф зазначив, що в рамках відповідної програми з Національною адміністрацією з ядерної безпеки (NNSA) з початку року виділяється фінансування для розробки та розміщення невеликої кількості малопотужних боєголовок "76-2". Їх він назвав «прямою протидією на те, що Росія вважає, що у неї вже є, чого у нас немає».