Всього за даними Генштабу окупанти втратили 25 кораблів та катерів. А тим часом дрони Головного управління розвідки України не сплять і успішно атакували російський десантний великий корабель «Цезар Куніков» у Чорному морі.
Український військово-політичний оглядач із групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко розповів про те, що відомо про це судно і яке майбутнє очікує російський флот в акваторії Чорного моря:
«Насамперед варто відзначити, що росіяни його не можуть будувати. Це великий десантний корабель проекту 775, який ще за часів Радянського Союзу будувався не на території Росії, а в польському Гданську. Російська Федерація на сьогоднішній день не може будувати кораблі такого типу, хоча вона дуже потребує саме таких судів з повною водотоннажністю в 4 тисячі тонн».
За його словами, з одного боку — Росія їх дуже потребує, з іншого — ці кораблі є проблемними. У разі необхідності проведення ремонтних робіт слід звертатися до Польщі, самотужки росіяни не можуть проводити глибокі ремонтні роботи. Тому навіть пошкодження такого корабля, а не потоплення є для росіян серйозною проблемою.
«Ці кораблі на самому початку повномасштабного вторгнення в Україну планувалися як основна одиниця з висадки десанту, оскільки такий корабель може нести на своєму борту до 12 одиниць броньованої техніки і мінімум 340 десантників. Чому мінімум? Адже їх можна не тільки в трюмах розміщувати, в безпосередніх десантних відсіках, але і в іншому вільному просторі БДК. Тобто десантна компонента може бути набагато більшою», — наголосив Коваленко.
Він також зазначив, що з урахуванням тієї кількості кораблів і тих рангів, які є в Чорному морі, це не флот, це флотилія. Ця ситуація багато про що говорить. Країна, яка не має свого флоту і флотилії, виграє морський бій у країни, яка мала один із найсильніших у Чорному морі флотів.