Останні місяці в мережі ширяться публікації про можливий наступ росіян на річницю повномасштабного вторгнення. Наразі Росія надає великого значення операціям тактичного рівня, видаючи їх за “великий наступ”. Як повідомляє низка експертів, то у ЗС РФ не вистачає ресурсів і сил на такий наступ.
Військово-політичний оглядач з групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко заявив про це в ефірі телеканалу FREEДОМ.
За словами Коваленка, розмови в Росії про якийсь наступ на тлі величезних втрат своєї армії є психологічною атакою, гібридною формою війни. Це все, в основному, інформаційно-психологічна спецоперація.
“Надання особливого значення операціям, скажімо так, тактичного рівня. Адже коли зараз говорять про якийсь великий наступ, який готується, чимало це все підтримує російська пропаганда, акцентуючи всіляко увагу на якомусь великому також наступі. Адже йдеться здебільшого про операцію не стратегічного рівня, а тактичного. Тобто, якщо ми візьмемо всю протяжність лінії фронту, яка є сьогодні в зоні активних бойових дій, то російським окупантам не вистачає по всій цій протяжності фронту необхідної кількості ресурсу — сил і засобів. Не тільки людського. З людським ресурсом більш-менш у них усе ще стабільно. Вони ще мобілізують, ще можуть мобілізувати, можуть продовжувати в репресивному форматі набирати особовий склад. А ось технічна компонента, технічна складова не дозволяє їм повноцінно здійснювати наступальні дії на тих ділянках, на яких, згідно з нормами, функціональним призначенням, можуть наступати підрозділи”, — сказав Коваленко.
Військово-політичний оглядач пояснив на прикладі батальйонно-тактичної групи (БТГр).
“Одна БТГр, згідно з функціональним призначенням, може наступ вести по фронту 2-4 км. Але на сьогодні ми бачимо, що одна БТГр російських окупаційних військ насилу справляється навіть з обороною на одному кілометрі фронту. Не кажучи вже про наступ. Вугледар — це взагалі яскравий показник їхніх можливостей. Загальний активний фронт наступу в районі Вугледара становив приблизно 3 км. І там було зосереджено сил і засобів практично 9 БТГр, тобто 3 БТГр на 1 км. І результат? А результат — повний розгром. Тобто по суті у них зараз навіть 3 БТГр на 1 км фронту — це не достатній ресурс для наступу. А в них такої кількості на весь фронт по лінії зіткнення немає”, — каже Олександр Коваленко.
За словами експерта Коваленка, Збройні сили Росії щодо України в цій агресивній війні вже використали все, крім ядерної зброї.
“Все, що їм залишилося зробити, це застосувати ядерну зброю, але ядерну зброю вони за жодних обставин не застосують. На цю тему вже було багато розмов щодо особливостей застосування тактичної ядерної зброї в конвенційній сучасній війні, а зараз Збройні сили України ведуть саме бойові дії сучасними методами. Тобто застосування тактичної ядерної зброї в зоні бойових дій — це абсолютно безглуздо. Але разом із цим цілком і повністю налаштовує навіть той пул більш-менш ще стриманий стосовно Росії вже проти Росії, зокрема, ядерний пул — Індія, Китай і Пакистан”, — сказав Коваленко.
Військово-політичний оглядач вважає, що у РФ не залишилося іншого виходу, крім загальної мобілізації з репресивним елементом. Їм потрібно не менше 100 тисяч особового складу.
“Фактично на сьогодні у Росії є потенціал набору людського ресурсу, і вона, якщо найближчим часом не відновить свою мобілізацію, як вона її назве, це інше питання, вони її можуть назвати “мінімобілізація”, “часткова мобілізація 2.0″ або як завгодно, але вона буде відповідати вимогам загальної мобілізації, до того ж ще й з репресивним елементом.
Коваленко зазначив, що якщо найближчим часом Міністерство оборони РФ не відновить мобілізацію, то приблизно до літа російська армія вичерпає свій наступальний ресурс. Мови про “великий наступ” бути тоді не може. Вся справа — у величезних втратах, які доведеться кимось заповнювати.