У Кремінній Луганської області російські військові розстрілюють мирних жителів посеред вулиці. На жаль, шукати проукраїнських людей їм допомагають місцеві колаборанти. Про це заявив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Ні для кого не секрет, що росіяни переслідують місцевих жителів з проукраїнською позицією, або тих, хто просто відмовляється співпрацювати з окупантами. У Кремінній терор досяг такого рівня, що людей розстрілюють прямо на вулиці. Допомагають у цьому місцеві колаборанти, які здають населення з проукраїнською позицією, вказують точні адреси,– розповів Гайдай.

“Допомагають в цьому росіянам місцеві колаборанти – ждуни руского міра. Вони реально здають людей з проукраїнською позицією. Так би мовити, за руку підводять до їх квартир”, – сказав Сергій Гайдай.

Військові РФ погрожують розправою людям, які відмовляються працювати на окупантів.

“Наприклад, мова про людей, без яких неможливо обійтися у сфері адміністрації чи економіки”, – написав Гайдай.

Українським чоловікам, які, не оцінивши ситуацію, погоджуються на співпрацю, окупанти підступно вручають повістки.

Це далеко не перший такий сценарій. Раніше Сергій Гайдай вже розповідав про те, що російські окупанти намагаються мобілізовувати мирних мешканців Лисичанська та Сєвєродонецька дуже хитрим способом. Спершу вони пропонують роботу, а потім замість грошей дають людям повістки.

Гайдай наголосив, що воювати на рівних умовах російські окупанти не хочуть, тому намагаються втягнути мирних мешканців.

А за даними 24 каналу у розвідці взагалі стало відомо, що через те, що жителі окупованих території Донеччини та Луганщини не хочуть воювати проти своїх же земляків, вони роблять собі довідки про інвалідність.

Однак саме через суттєве збільшення кількості “осіб з фізичними вадами” на окупованих територіях бойовики й вирішили провести рейди у медичних закладах та встановити монополію на “бізнес”.

Впродовж кількох тижнів терористичні патрулі відловлюватимуть мобілізованих не тільки на вулицях, але й у лікарнях та поліклініках. Представники так званих “ДНР” та “ЛНР” хочуть показово мобілізовувати пацієнтів медичних закладів, а також лікарів, які не погодяться віддавати їм частину коштів за фейкову довідку про інвалідність. При цьому осіб, які вже мають такі довідки, у переважній більшості випадків наразі на фронт не відправляють,-повідомляють джерела у розвідці.

До слова, голова Луганської ОВА Сергій Гайдай також викрив масштабну схему окупантів. Він розповів наступне:

“Нетривалою була віра в “асвабадителей” у тих, хто залишався на Луганщині цілеспрямовано. Росіяни вже відзначили захоплення нашого регіону, прирівняли це до перемоги у Другій світовій війні, але на межу області так і не вийшли.  Проводять ротацію, залучаючи місцевих. Як це відбувається? Чоловіка запрошують на роботу, наприклад, до водоканалу, а через кілька днів він замість перших грошей отримує повістку. Його викликає “нова батьківщина”. 

Також він додав, що на околицях Луганської області 7 липня тривають бої. Селище Верхньокам’янка продовжує тримати оборону.

Загарбники все ще гинуть на території Луганщини. Це означає, що всю область вони не окупували, заявив глава Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Однак він також зазначив, що, швидше за все, необхідно очікувати на чергове підсилення з боку агресора. Воювати на рівних умовах вони не в змозі, п’ятикратну перевагу використати теж. Коли вона десятикратна і дозволено стирати із лиця землі великі міста – щось виходить.

Але захопити автосполучення з Лисичанська до Бахмута росіянам не вдається вже третій місяць.

Чиновник також зауважив, що росіянам вже некомфортно на тих територіях, які вони вважали глибоким тилом. Річ у тім, що, намагаючись захопити область, окупанти все рівняли із землею. Відтак їх наступ уповільнюється.

Щоправда, окупанти таки сподіваються, що Луганська область стане плацдармом для наступу на Донеччину.

Гайдай переконаний, що після деокупації область можна буде швидко відновити. За його словами, досвід вже був, хоч і не в таких масштабах. Однак відбудову інфраструктури можна навіть пришвидшити.

Крім того, глава ОВА зазначив, що багато бізнесу, зокрема аграрного, залишилось на окупованих територіях. росіяни все розграбовували, наприклад, врожай та техніку. Ті підприємці, які мали змогу виїхати на початку вторгнення, одразу покинули свої домівки і бізнес.