Збройні Сили України впевнено йдуть в контрнаступ на деяких напрямках фронту, а не за горами й ще масштабніші дії.

Ситуація має різко змінитися. Про це  розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов для 24 каналу. Він зауважив, що якщо проаналізувати загальну картину, можна сказати, що з початку повномасштабної війни Росії, українські військові зупинили “другу армію світу”.

Якщо ми візьмемо зараз початок Східної операції, за деякими напрямками вони (російські війська) просунулися там на 20 – 25 кілометрів, це мізер, повірте, з точки зору тих переваг, які в них були,– каже Смірнов.

Він наголосив, що з перших днів ворог суттєво переважав українські сили, зокрема, у важкому озброєнні та особовому складі. Але зараз ця ситуація починає вирівнюватися.

Загальна картина, на думку радника очільника МВС, має суттєво змінитися наприкінці серпня – на початку вересня. Тоді російські військові впевняться, їхнє суспільство нарешті зрозуміє, що “спецоперація” пішла не за планом.

За його словами, за багатьма розрахунками перші великі поставки важкого озброєння від західних партнерів очікуються наприкінці липня – на початку серпня. Тоді українська армія почне серйозно озброюватися та впевненіше здійснювати контрнаступ.

“Ми бачимо, що навіть зараз ми робимо контрнаступ, при паритеті з перевагою ворога. Ми робимо успішні контрнаступи на Харківському, а також на Південному напрямках. Ми звільняємо населені пункти, зокрема на Херсонщині та Запоріжжі”, – нагадав Смірнов.

Коли ж ЗСУ отримають матимуть більше важкого озброєння, вони почнуть активно звільняти захоплені росіянами території. Натомість ворожим військам залишиться лише стояти на своїх позиціях і відступати.

І от тоді почнеться історія. Зараз вони ще можуть продавати певну перемогу (російському суспільству), а тоді вони вже не зможуть продавати її, – підсумував Ростислав Смірнов.

На Південнобузькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих раніше рубежів. Як зазначають в Генеральному штабі ЗСУ, українські захисники здійснили успішний наступ на позиції окупантів, частина з них втекла до окупованого населеного пункту Херсонщини. Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ за 24 червня.

“За результатами успішних наступальних дій наших підрозділів частина сил ворога залишила підготовлені оборонні позиції та втекла в район населеного пункту Ольгіне Бериславського району Херсонської області”, – йдеться у повідомленні. 

В акваторіях Чорного та Азовського морів ворог утримує чотири носії крилатих ракет морського базування.

 Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляє, що українські війська змушені вести маневрову оборону й займати вигідніші рубежі та позиції через вогневу перевагу на боці російських окупантів. Про це Валерій Залужний написав у Telegram.

“Ціна свободи висока. Нам дуже важко, адже вогнева перевага на боці противника. Попри все, ми тримаємося. Ситуація складна, однак контрольована. Ми вимушені вести маневрову оборону, займати більш вигідні рубежі та позиції. Але кожний метр захопленої окупантом землі залитий його кров’ю. Тримаймо стрій!” – йдеться в повідомленні.

До того ж  Україна уже отримала перші готові до бою системи M142 HIMARS, Білий Дім уже оголосив про передачу для ЗСУ ще чотирьох таких систем. За поточними оцінками, США, Велика Британія та Німеччина уже готові передати Збройним Силам України до 20 MLRS типу M142 HIMARS та M270.

Втім, можемо зустріти оцінки “політичного” характеру, що такої кількості систем для потреб України – вкрай мало, для ефективної утилізації орків та перелому на фронті потрібно мінімум 60 таких систем, а загальна потреба – мінімум 300 одиниць.