Росія розмістила на території Білорусі ядерну зброю. Це зможуть зробити офіційно, бо Путін незадоволений гарантіями безпеки.
Після випробування ядерної зброї у рамках навчань «Союзна рішучість-2022», Росія залишила її частину у Білорусі. Про це заявив журналіст опозиційного білоруського телеканалу «Белсат». За його словами, від того, що через навчання зброя на території Білорусі залишається є певна вигода.
«Намір залишити якусь частину, а потім підкинути ще тактичної ядерної зброї у Білорусі — це те, що Путін може виграти. Ми ж знаємо, що і Лукашенко говорить про «Іскандери», про те, що він хотів би їх отримати. І на полігоні в Осипровичах він сказав, що хотів би «залишити «Іскандери», тобто він визнав що вони є. Тобто не ввести, а залишити ті, що вже є», — зазначає журналіст.
Він також вважає, що це певна відповідь Росії на гарантії безпеки США та НАТО. Зокрема, РФ вимагала, щоб Штати прибрали ядерну зброю з Європи, але Америка відмовилась.
«А що Росія зробить у відповідь? Вона розмістить свою ядерну зброю у Білорусі.. Для цього проведуть референдум 27 лютого. І це буде оформлено на папері», — пояснює журналіст.
Нагадаємо, що Росія і Білорусь продовжують військові навчання через загострення ситуації в ОРДЛО. Вони мали закінчитись сьогодні, 20 лютого. Проте, «Союзна рішучість-2022» за участі Білорусі та Росії вирішили не припиняти.
«У зв’язку з наростанням військової активності біля зовнішніх кордонів Союзної держави та загостренням ситуації на Донбасі, Президентами Республіки Білорусь та Російської Федерації прийнято рішення перевірку сил реагування Союзної держави продовжити», — йдеться в повідомленні.
Такі дії американська розвідка розцінює як підготовку до наступу, яка чекає свого наказу. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у неділю в ефірі програми «Обличчям до нації» на каналі CBS заявив, що «Росія готується до вторгнення в Україну», вказавши на подальше накопичення Москвою військ біля українського кордону та продовження військових навчань в регіоні.
«Минулого тижня Росія сказала, що відведе сили, але Росія стягує ще більше війсь та ближче до українського кордону», – зауважив Генсек Альянсу.
Він також зазначив, що рішення Кремля продовжити спільні з Білоруссю військові навчання, які мали завершитись у неділю, лише підтверджує той факт, що Росія готується до вторгнення.
Проведення стратегічних ядерних навчань під особистим наглядом Путіна цих вихідних, сказав Столтенберг, є шляхом продемонструвати всі можливості, які має Москва.
Столтенберг також наголосив, що дати для вступу України до НАТО не існує, і що визначати подальших шлях будуть країни-члени Альянсу.
«У нас нема ніякої часової рамки для цього, але союзники по НАТО були дуже чіткими у своїх позиціях, що питання членства будуть вирішувати Україна та 30 членів НАТО, а не Росія», – сказав Столтенберг.