Політолог Руслан Бізяєв висловив свою думку у програмі «Розвилка» із журналісткою Любов’ю Завальнюк щодо Юлії Тимошенко як фігури українського політикуму.

За словами експерта, про Тимошенко потрібно говорити в контексті старої політичної епохи. Політолог пояснює, що продуктами старої політичної системи також є більшість і сучасних політиків: Ющенко, Янукович, Порошенко, Бойко, Смешко – всі вони, окрім чинного президента України.

Щодо Тимошенко Бізяєв висловлює неоднозначні думки: з одного боку, це дійсно чоловік в українській політиці, з іншого – навряд її амбіції кудись та й приведуть. «Багато її дій не говорять про те, що вона зможе стати наступним президентом», – міркує він.

Принагідно політолог детальніше розповідає про наслідки існування старої системи з її правилами: «Ми тепер знаходимося за два кроки від прірви, відповідно, виділяти когось одного немає сенсу». На його думку, будь-хто із раніше перерахованих політиків при владі нічого принципово не змінить.

Своєю чергою, лідер партії “5.10” Геннадій Балашов в ефірі програми “А як насправді” з Мирославою Бобровською розповів, коли в Україні відбудеться зміна влади.

Геннадій Балашов заявив, що він імпонує зміні поколінь.

“Тому що це нігілісти прийшли. Вони руйнують владу ретроградів. А навіщо нам ретрогради? Нігілісти зруйнують це все, і з’являться конструктивісти… Які зможуть на основі зруйнованого вже переходити до інших взаємин з людьми”, – сказав Балашов.

Він зазначив, що під ретроградами він має на увазі політиків старого формату, які дивляться назад, і хочуть зберегти все як є.

“Олігархи хочуть зберегтися. Тимошенко хоче бути вічною Бабою Ягою. Порошенко хоче вічним царевичем сидіти, і так далі. Це ретрогради… А навіщо вони новому поколінню? Тимошенко, Порошенко, Новинський – цей поп, навіщо він двадцятирічним? Він не потрібен. Він не потрібен суспільству. Тому з’являються нігілісти, які говорять: “Вас точно не треба”, – додав Геннадій Балашов.

За його словами, за Володимира Зеленського проголосувало стільки людей, тому що вони розуміють, що всі старі політики їм не потрібні.

Нагадаємо, що нещодавно у Верховній Раді відбулося голосування за закон про олігархів. Жодного голосу “Батьківщина” не дала, але коментар-пояснення вартий того, щоб його прочитати.

“Чесно кажучи, мене важко звинуватити у тому, що я десь там за олігархів”,– заявила Юлія Тимошенко.

Таких веселих анекдотів я давно не чула. Коментувати не буду. Просто покажу фото Тимошенко та Віктора Медведчука й нагадаю, як її люблять на каналах Ахметова.

Останнім часом Тимошенко та її депутати стали чи не найактивнішими «встромлювачами палок у колеса» ініціативам президентської команди. Навіть якщо не зважати на історію з судовою реформою, «Батьківщина» зайняла вкрай критичну позицію й щодо інших дій влади, зокрема відкриття ринку землі та легалізації медичного канабісу.

Усе це супроводжується гучними заявами: «Іноземці скуплять українську землю», «В країну зайдуть міжнародні наркокартелі», «Судову систему контролюватиме Захід», «Україна перебуває під зовнішнім впливом фінансових структур» — і це лише невеликий перелік «страшилок», які останнім часом озвучує Юлія Тимошенко та партійці «Батьківщини».

Цю риторику можна почути не лише в парламенті або під час телеетерів. Юлія Володимирівна здійснила кілька поїздок регіонами, де, зокрема, закликала своїх прихильників єднатися та готуватися до осені.

Активізація Юлії Тимошенко в розпал літніх відпусток могла б видаватися дивною. Її поїздки регіонами завжди були частиною агітації під час виборів. Проте нині дострокові президентські чи парламентські вибори не цікавлять того, від кого насамперед залежить імовірність цих сценаріїв, — Володимира Зеленського. Також у команді президента, вочевидь, не розглядають Тимошенко як кандидатку на жодну владну посаду.

То на що ж тоді сподівається Тимошенко, коли закликає своїх прихильників гуртуватися й готуватися до осені, а різні «політологи» пророкують на цей час конфлікти та протистояння?

І тут один із представників президентської команди ще раз звертає увагу на прізвище Ахметова. Олігарх уже неодноразово демонстрував, що готовий іти на загострення з владою, якщо його інтереси зачіпатимуть. «Слуги» вважають, що Ахметов сприймає деолігархізацію як загрозу — і так само «антиахметівський» законопроєкт №5600.

Обидва законопроєкти Рада залишила для розгляду восени. Тож «олігарх №1», цілком імовірно, готуватиме власні аргументи для посилення переговорної позиції з Банковою, і Тимошенко зі своїми «бунтами» може стати одним із важелів впливу.