Президент України Володимир Зеленський у Нью-Йорку взяв участь у відкритті 76-ї сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй.
На відкритті сесії виступили Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, президент 76-ї сесії Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй Абдулла Шахід, Президент Бразилії Жаїр Болсонару та Президент США Джозеф Байден, повідомляє прес-служба Офісу президента.
Виступ Глави Української держави на загальних дебатах Генасамблеї ООН відбудеться 22 вересня.
76-та сесія Генеральної Асамблеї ООН присвячена питанням протидії пандемії коронавірусу, а також збереження довкілля – паралельно відбуватиметься декілька великих міжнародних форумів щодо зміни клімату та захисту навколишнього середовища.
Щорічні загальні дебати розпочинаються 21 вересня й триватимуть до 27 вересня. У другий день загальнополітичної дискусії, 22 вересня, паралельно відбудеться засідання високого рівня, присвячене 20-й річниці Дурбанської декларації та Програми дій. На 28 вересня заплановане засідання високого рівня, приурочене до відзначення Міжнародного дня боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.
Генеральна Асамблея є головним дорадчим органом ООН. До неї входять представники всіх держав – членів Організації, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, як-от питання миру й безпеки або прийому нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. У 1946 році у складі Генасамблеї була 51 держава, зараз – 193.
Президент України Володимир Зеленський покладає на неї надії, в тому числі в ракурсі вирішення питання про Донбас і Крим.
Відомо, що під час перебування в США Зеленський проведе ряд зустрічей, в тому числі з президентами Польщі та Молдови, прем’єром Грузії. Чи можуть цей візит і зустрічі дати позитивний результат з якимись реальними переміщеннями? Як можуть позначитися на те, що відбувається вибори до російської Держдуми?
Директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко підкреслює, що ООН — традиційний майданчик, щоб нагадати про себе і свої проблеми.
“Відверто кажучи, саме на Генеральній Асамблеї ООН потрібно говорити про ефективні способи вирішення конфлікту на Донбасі. Таких як миротворчої місії (в багатокомпонентної конфігурації), зокрема, на заміну неефективного Мінському процесу “, — зазначає Валерій Кравченко для видання “Коментарі”.
Він упевнений — те, що Україна стає антиросійським рупором в регіоні, є позитивом.
“На полях Асамблеї пройдуть зустрічі з лідерами сусідніх країн. Це правильний рецепт — субрегіональні союзи це те, що потрібно на шляху України в НАТО, для зміцнення суверенітету та обороноздатності держави. Особливо в світлі того, що агресія РФ може поновитися в будь-який момент, а антиукраїнська істерія в російській пропаганді не вщухає “, — резюмує Валерій Кравченко.
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуація Олексій Голобуцький міркує так: “Що ООН зараз вирішує в світі? Якісь конфлікти допомагає залагодити? Якісь кризи вирішити? Ми бачимо не перше десятиліття всеосяжну кризу міжнародних відносин, міжнародної безпеки “.
На думку експерта, ООН давно потребує перезавантаження. Особливо Радбез організації, який складається з представників 70 років тому минулої війни і не відображає реалій сьогоднішнього світу.
“Поки РФ матиме там право вето, ніяких реальних зрушень з питань безпеки, деокупацію за допомогою ООН не буде, — впевнений Олексій Голобуцький для видання “Коментарі”.