Про це він заявив під час презентації системи моніторингу користування надрами.
“Те, що сьогодні є, можу сказати, ми відслідковуємо ситуацію, вона знаходиться під контролем. Навчання вони проводять постійно, інша справа, що раніше на це не так звертали увагу”, – зазначив секретар РНБО.
Він підкреслив, що загалом загроза Україні з боку РФ є постійною ще з 2014 року. Водночас Данілов зауважив, що сьогодні кількість військовослужбовців РФ на кордоні не є загрозливою для Української держави, а пересування техніки відбувається постійно.
У цьому контексті він додав, що українська сторона “нічого не відкидає”, а наша розвідка працює “дай Боже кожному”.
Секретар РНБО також розповів, що після нещодавньої розмови президентів України та США ситуація не змінилася й перебуває “в тій же стадії”. Нічого не погіршилось, але й нема чого поки говорити про якесь зрушення в кращу сторону.
“Російська Федерація хоче підіймати планку, щоб з нею почали всі спілкуватися. Спілкування потрібне, але не за рахунок нашого суверенітету. Компроміс є можливим, але треба розуміти, що в будь-якого компромісу є межа, яку ми не можемо переступити”, – наголосив Данілов.
Ще раніше українська делегація на чолі з Даніловим, яка брала участь у роботі Halifax International Security Forum, зустрілася з делегацією сенату США. Сторони обговорили поточну безпекову ситуацію в Україні та світі, особливу увагу приділивши питанню накопичення військ РФ на українському кордоні.
Тоді на думку Данілова, нещодавні дії Росії, зокрема, публікація Міністром закордонних справ РФ чутливих дипломатичних документів у ЗМІ, випробування новітніх систем протиракетної оборони на власних супутниках “говорили про те, що жодних правил для них вже не існує”.
Однак, секретар РНБО запевнив, що Україна не допустить повторення ситуації 2014 року та зможе дати адекватну відповідь агресору. При цьому, наголосив він, російське керівництво “розуміє лише мову сили”, тому для України важливою є підтримка справжніх партнерів, серед яких насамперед США, Канада та Великобританія.
Секретар РНБО висловив подяку американські стороні за надану допомогу, зокрема, у військовій сфері. Водночас, за його словами, “справжню підтримку і допомогу не завжди можна виміряти грошима”.
“Спільні військові навчання та робота іноземних військових інструкторів в Україні на додаток до постачання зброї і протидії в інформаційному просторі дозволяють отримати кумулятивний ефект”, – додав він.
Нагадаємо, ще 5 грудня міністр оборони Олексій Резніков заявив, що загальна чисельність російських військ біля кордону України може зрости до 175 тисяч.
Він також заявив Financial Times, що стратегія не провокувати Росію не працює і не працюватиме. Резніков нагадав, що Росія вдерлася до Грузії у 2008, хоча Німеччина й Франція блокували вступ країни до НАТО. Тоді вони теж побоювалися, що можуть Росію якось спровокувати. Тепер Росія гучно вимагає від Заходу “гарантій”, що там не візьмуть до НАТО Україну.