За весь час повномасштабного вторгнення росіяни загубили 342 одиниці літаків та аж 325 гелікоптерів. Останнім часом захисники українського неба успішно ліквідовують зростаючу кількість російських винищувачів, зокрема Су-34 та інших ворожих літальних апаратів. Лише за минулу добу агресори втратили 1060 військових, 2 літаки, 20 артсистем, 14 танків та понад 20 безпілотників оперативно-тактичного рівня.

Ймовірно, це досягнення не обумовлене лише отриманням конкретних типів зенітних ракет, але і винятковою ефективністю українських протиповітряних підрозділів.

Про це в ефірі українського каналу заявив військовий експерт порталу Defence Express Іван Киричевський. Він відзначив, що в дану мить ключовим є не те, яким чином були збиті російські літаки, а те, що це вдалося досягти навіть всупереч ворожим заходам, спрямованим на протидію українській протиповітряній обороні.

«Наша ППО навчилася діяти під постійним пресингом противника у прифронтовій зоні та навчилася збивати російські літаки. Навряд така інтенсивність збиття пов’язані з надходженням тих чи інших типів зенітних ракет. Швидше, це вже оперативна майстерність наших протиповітряних сил», – наголосив Киричевський.

Про те, що українські сили ППО навчилися збивати бойові літаки окупантів, свідчить ціла низка втрачених ворогом бортів протягом одного лише останнього місяця. До прикладу, лише у вівторок, 27 лютого, у день інтенсивних боїв воїнам вдалося приземлити два російські літаки Су-34. Експерт також припустив, які види озброєння захисники неба могли використати для цього.

«Це може бути Patriot у різних комбінаціях. Навіть у рамках проекту FrankenSAM говорили про різні західні деталі. Також деякі наші структури заявили, що у нас з’явилася «Зірка смерті» під назвою «комплекс С-200», що має заявлену паспортну дальність ураження повітряних цілей до 250 км. Ще ми маємо італійсько-французькі комплекси SAMP/T, які теж мають досить високу дальність ураження аеродинамічних цілей», – сказав він.