Росія зібрала біля кордонів України понад 400 військових літаків і 360 вертольотів для підготовки до можливого контрнаступу ЗСУ. Москва не піде на одномоментний авіаудар по території української держави через високий ризик такого сценарію для своїх військ. Причому росіяни не зможуть атакувати з повітря без підтримки десантних підрозділів, які були знищені під Києвом і в інших регіонах.

Про це заявив колишній співробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Він вважає, що Москва стягнула велику кількість авіації до українських кордонів через побоювання, пов’язані з планами України щодо переходу до контрнаступальної військової операції по всій лінії фронту.

На думку аналітика, агресор не піде на масовану авіаційну атаку, оскільки такий варіант подій створює загрозу для її ж військ.

“Це не буде одноразовою атакою, як іспанської армади. Так вони можуть самі себе перестріляти, не розуміючи, де свої, а де — чужі. Може статися все, що завгодно, в тому числі і зіткнення літаків в повітрі”, – пояснив Ступак.

Також він додав, що російським військам не вдасться організувати атаку з повітря без підтримки десантників, які були знищені силами оборони України в березні під Києвом і в інших регіонах.

“Домінування в повітрі – це одна справа, але жодна війна не вигравалася виключно домінуванням в повітрі, тому що потрібна ще наземна операція. Але десантних військ у Росії майже не існує і немає такої категорії. Їх переважно знищили у Гостомелі, Василькові та інших регіонах України”, – підкреслив Іван Ступак.

Військовий експерт Олександр Коваленко оцінив можливість ЗСУ здійснювати контрнаступ восени.

Про це він розповів в ефірі національного телемарафону.

“Від осені буде страждати логістика досить серйозно. Це зовсім інші умови, це дощі. Це неможливість використання шляхів, які не підготовлені для перевезення тієї чи іншої техніки. З іншого боку, не погоджуюся з тим, що це може мати проблеми з контрнаступом України, оскільки ЗСУ продемонстрували, наприклад, контрнаступальні дії в березні у Київській, Чернігівській та Сумській областях, досить ефективні наступальні дії. Це було саме у той період, коли також погодні умови були не найкращі для контрнаступальних дій. Не найкращі будуть умови саме для логістичного забезпечення російських окупаційних підрозділів і вони можуть опинитися у досить складних умовах. Але ще гіршими умови будуть взимку”, – зазначив експерт та наголосив, що натомість ЗСУ зможуть продовжувати здійснювати контрнаступ і восени.

Восени має запуститися процес ленд-лізу для України, але підготовка до контрнаступальних дій або навіть тиск на угруповання військ противника триває постійно, навіть у ці дні

В інтерв’ю Главреду керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначив, що ситуація на фронті зараз абсолютно нормальна для нас, вона розвивається в потрібному руслі.

“Просто потрібен час. Треба запастися терпінням і розуміти, що все відбувається не так швидко, як хочеться. Підготовка до контрнаступальних дій або навіть тиск на угруповання військ противника триває постійно, навіть в ці дні. На сьогодні ЗСУ втілюють в життя стратегію, яка полягає в тому, що російським військам треба створити нестерпні умови перебування на окупованих територіях”, – зазначив експерт.

Мусієнко пояснив, що через ослаблення підрозділів РФ, знекровлення засобами артилерії, зброєю, боєприпасами і продовольством, створило для них проблем з пересуванням і логістичним забезпеченням.

“Плюс до цього слід додати партизанські сили і рухи опору. Це створюється для того, щоб вичавлювати Російські угруповання військ на півдні і створити їм нестерпні умови, коли залишається тільки “жест доброї волі” і тікати. Якщо цей сценарій не буде реалізований і росіяни все-таки виберуть програшну для них тактику продовжувати бої, все одно це послабить їх угруповання військ і створить кращі передумови для великих контрнаступальних дій ЗСУ”, – упевнений експерт.

Також він зазначив, що за будь-яких умов поступово ініціатива переходить на українську сторону і буде розвиватися.