Концентрація російських військ на Донбасі дозволить ЗСУ звільнити від окупантів Херсон. Офіцер резерву армії Ізраїлю “Цахал” Віктор Верцнер в ефірі телемарафону заявив, що РФ готує наступ на Слов’янськ, щоб вийти на кордони Луганської та Донецької областей, пише “ТСН”.

Росія буде наступати на Слов’янськ. Путін поставив явні цілі про так зване “звільнення” Луганської та Донецької областей в їх кордонах. А мета України не дати росіянам розвинути успіх на тому напрямку, — заявив Верцнер.

Він також підкреслив, що концентрація російських військ на Донбасі дасть вікно можливостей для ЗСУ на Херсонському напрямку.

“Я дивлюся на карти, які у відкритому доступі, стежу за пересуванням військ і створюється враження, що це так”, – додав офіцер.

Тим часом в Американському інституті вивчення війни (ISW) стверджують, що українська армія продовжує створювати умови для контрнаступу на Херсон.

Російські окупанти провели 6 липня безуспішні наступальні операції на північному заході Херсонської області і продовжують вести артилерійський вогонь по всій Південній осі для відбиття українських атак, йдеться у свіжому звіті ISW.

Дані дистанційного зондування FIRMS показали велику кількість пожеж уздовж кордону Херсон-Миколаїв та Херсон-Дніпропетровська область. На геолокованих кадрах видно, як українські та російські сили вели артилерійський вогонь в районі Снігурівки та Андріївки на кордоні Херсонської та Миколаївської областей.

Українське Південне оперативне командування додало, що російські війська завдали ракетних ударів по житловій інфраструктурі в ненавмисному (приблизно в 33 км на захід від Миколаєва), але російські Telegram-канали стверджували, що російські ракети завдали удару по українських позиціях, – йдеться в повідомленні.

В ISW зазначають, що 5 липня ЗСУ також завдали удару по російському складу боєприпасів на залізничному вокзалі Херсона.

“Українські сили продовжують створювати умови для контрнаступу на Херсонщину”, – заявили аналітики.

Задля приховування реальної кількості втрат, окупанти регулярно спалюють тіла своїх вбитих військових. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони на своєму офіційному Telegram-каналі.

На околицях міста неодноразово виявляли місця з великою кількістю обгорілих залишків людей. Точно ідентифікувати їхню приналежність складно через значні пошкодження від вогню.

Тіла привозять вантажними автомобілями з місцевого СІЗО. Щоб приховати факти навмисного спалення, представники окупаційної армії намагаються видати це за наслідки артилерійських обстрілів та подальших пожеж. На місці подій спочатку чувся потужний вибух, після цього виникала пожежа. Доступ службовців МНС для ліквідації пожежі забороняється, – йдеться у повідомленні військової розвідки.

Крім зазначеного, в Херсоні продовжується переоформлення медичних закладів та пошук медичних працівників. Ситуація стає критичною, через те що велика кількість лікарів не погодилася працювати на ворога та виїхала з тимчасово окупованих територій. Зокрема, відзначається сильний брак анестезіологів.

Також ГУР повідомляє, що херсонський колаборант Євген Соболєв, начальник виправної колонії № 90, після підриву авто в якому він перебував, знаходиться в міській клінічній лікарні ім. Лучанського у відділенні ортопедії зі встановленими на обидві ноги апаратами Ілізарова.