Підрозділ «Білий вовк», що входить до складу Центру спецоперацій «А» Служби безпеки України, вже знищив понад 800 одиниць російської техніки на лінії фронту (станом на 17 березня 2024 року).
Про становлення підрозділу та його роботу у найгарячіших точках війни згадується у документальному фільмі «СБУ: спецпризначенці перемоги».
«Білий вовк» успішно й ефективно працює по всій лінії фронту. Особливо слід відзначити операцію зі звільнення Ізюмщини. Перед тим, як туди заходили Сили оборони, наші «вовки», по суті, спалили ворожий бронекулак… Це реально унікальний підрозділ і топові військовики, здатні виконати будь-яку надскладну оперативно-бойову задачу», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.
Підрозділ складається із добровольців-патріотів, які з початком повномасштабного вторгнення увійшли до ЦСО «А» СБУ. З того часу вони брали участь у операціях з оборони Київщини та звільнення територій Харківської, Запорізької, Донецької областей та Херсона.
«Найяскравішим результатом «Білого вовку» є кількість знищеної техніки ворога: щонайменше 800 одиниць з початку повномасштабної агресії. І це не все. Вони також знищили близько 300 об’єктів, таких як фортифікаційні споруди, склади, вогневі позиції», – підкреслює керівник ЦСО «А» СБУ Євгеній Хмара.
У фільмі командир підрозділу «Білий вовк» Олег Ємець розповів, що лише на Харківщині їхній підрозділ спалив понад 50 російських танків. Це суттєво послабило оборону противника і дозволило ЗСУ звільнити території з мінімальними втратами та надзвичайно швидко.
«Наш підрозділ широко взаємодіє із ЗСУ. Разом беремо участь у штурмових діях. Вони в чомусь копіюють наш підхід до бойової роботи, і що приємно, до виучки свого особового складу, намагаються отримувати дрони аналогічних характеристик», – зазначає Олег Ємець.
За його словами, «Білий вовк» спеціалізується саме на роботі з безпілотниками, одним із перших поєднавши їхню розвідувальну та ударну функції. Відтоді підрозділ зосередився на навчанні та розвитку таких військових професій, як пілоти, штурмани, стрілки-навідники й інженери-сапери.
«Вони займаються тим, що завдають успішне вогневе ураження за допомогою ударних коптерів, тобто скидають боєприпас», – пояснює Василь Малюк.
У фільмі бійці «Білого вовку» розповіли чимало прикладів бойової роботи, зокрема й про те, як один екіпаж вразив за ніч 13 одиниць ворожої техніки. Також поділилися емоціями про втрату побратима Олександра Енгеля (позивний «Боцман») на Харківщині і про особисту мотивацію боротися до Перемоги.
За словами Василя Малюка, чимало бійців підрозділу були удостоєні державних нагород за свою мужність.
Зазначимо, Москва змогла обміняти якість на кількість, витягнувши тисячі старих танків зі сховищ зі швидкістю, яка часом могла досягати 90 танків на місяць.
Запаси, які зберігаються в Росії, означають, що Москва “потенційно може зазнати ще близько трьох років великих втрат і поповнювати резервуари із запасів, навіть за нижчого технічного стандарту, незалежно від її здатності виробляти нове обладнання.
За даними Military Balance, Росія має на озброєнні 1750 основних бойових танків, починаючи від Т-55 десятирічної давності та закінчуючи сучасними Т-80 і Т-90. У сховищі є ще 4000.
“Ситуація підкреслила зростальне відчуття глухого кута в бойових діях, який може тривати у 2024 році”, — йдеться у виданні Military Balance.
Водночас Міністерство оборони Росії від коментарів на цю тему відмовилося.