Судді апеляційного суду Одеської області – Олег Копиця, Григорій Колесніков, Олександр Джулай є фігурантами найбільшої за останні 10 років земельної афери в Затоці, передає Корупція.Інфо.
Так, в смт. Затока Білгород-Дністровського району Одеської області продовжується скандал, пов'язаний із земельною ділянкою площею 4,4 га в пляжній зоні, який спочатку місцева рада передала в оренду крупному естонському інвестору Марселю Віхманн (ТОВ «Укрбудінвест») для розміщення пляжно-розважального комплексу, а через деякий час скасувала свої ж рішення і надала цю земельну ділянку громадянам (мабуть не безкоштовно) під забудову.
Коротка хронологія подій:
25 грудня 2007 р на сесії Затокської ради рішенням №746 ТОВ «Укрбудінвест» дано згоду на розробку містобудівного обґрунтування надання земельної ділянки площею 4,4 га в довгострокову оренду терміном на 23 роки для розміщення пляжно-розважального комплексу в Лиманському районі смт. Затока Білгород-Дністровський Одеської області.
Рішенням виконавчого комітету Затокської ради №219 від 04.06.2008г. затверджено містобудівне обгрунтування на розміщення пляжно-розважального комплексу пансіонату ТОВ «Укрбудінвест» і дано дозвіл на проведення комплексного благоустрою по розміщенню пляжно-розважального комплексу пансіонату ТОВ «Укрбудінвест».
Однак, 16 травня 2012р. на сесії Затокської ради прийнято рішення №284 «Про скасування рішення виконавчого комітету Затокської ради №219 від 04.06.2008г. «Про затвердження містобудівного обґрунтування на розміщення пляжно-розважального комплексу пансіонату ТОВ« Укрбудінвест »в Лиманському районі смт. Затока Білгород-Дністровський Одеської області ».
ТОВ «Укрбудінвест» звернулося до Приморського районного суду м.Одеси з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування рішення Затокської ради №284 від 16.05.2012г.
11.02.2014г. постановою Приморського районного суду м.Одеси адміністративний позов ТОВ «Укрбудінвест» задоволений в повному обсязі, рішення сесії ради №284 від 16.05.2012г. визнано протиправним та скасовано.
Незважаючи на вищевказане, і те, що згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 16.01.2009г. №7-рп / 2009, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, 22.09.2014г. на сесії ради, за відсутності представника ТОВ «Укрбудінвест», рішенням №2522 повторно скасовано рішення виконавчого комітету ради №219 від 04.06.2008г.
Крім того, на цій сесії селищної ради прийнято ряд рішень про надання дозволів громадянам на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для індивідуального дачного будівництва на земельній ділянці раніше відведеній ТОВ «Укрбудінвест» для розміщення пляжно-розважального комплексу.
24.12.2014г. Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області винесено постанову про заборону Затокській раді вчиняти будь-які дії, в тому числі давати згоду на розробку проектів відведення, затверджувати проекти відведення, передавати в приватну власність будь-яким особам, привласнювати кадастрові номери, здійснювати нормативну оцінку та інші дії в межах земельної ділянки загальною площею 4,473 га, розташованому в Лиманському районі смт. Затока, до вирішення питання по суті і набрання рішенням суду законної сили.
Разом з тим, 29.12.2014г., Незважаючи на заборону вчиняти будь-які дії в межах зазначеної земельної ділянки, Затокською радою прийнято рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення 66 земельних ділянок у власність громадян для індивідуального дачного будівництва на даній земельній ділянці.
Відкриємо завісу закулісся затокської політики – як вийшло так, що великий естонський інвестор Марсель Вихман, який хотів реалізувати в Затоці багатотисячні проект (необхідно зазначити, що черги з таких інвесторів не спостерігається) був просто «кинутий», так званої, владою Затоки.
Всю подію з Марселем Віхманн і його ТОВ «Укрбудінвест» пояснюється дуже просто – влада в Затоці належить організованому злочинному угрупованню (ОПГ) в складі голови ради Василя Звягінцева, голови земельної комісії Богдана Шевчука, колишнього працівника СБУ Олександра Громика А.Г., його кишенькового адвоката Сергія Лисенка. Зрозуміло, що цього ОЗУ абсолютно не цікаві інвестиційні проекти розвитку Затоки, їх цікавить лише максимально швидке збагачення за рахунок продажу безцінних земель в Затоці.
Організатором цієї земельно афери був Олександр Громик, який лобіював прийняття депутатами незаконних рішень з метою продажу земельних ділянок третім особам.
Громик домовився з головою ради Василем Звягінцевим, головою земельної комісії Богданом Шевчуком про «потрібне» голосування щодо відведення земельних ділянок фізичним особам, в число яких входять за інформацією з достовірних джерел довірені (підставні) особи суддів апеляційного суду Одеської області Григорія Колесникова, Олександра Джулая , Олега Копиці, які «кришують» цю ОЗГ в апеляційного суді Одеської області. Юридичний супровід цієї афери здійснював адвокат Сергій Лисенко, який раніше неоднократно був помічений в реалізації кримінальних корупційних схем з нерухомістю.
Достовірно встановлено, що Олександр Джулай, Олег Копиця, Григорій Колесніков отримали величезні земельні наділи в Затоці біля самого моря за підтримку реалізації плану Громика і його спільників.
В даний час Василь Звягінцев і Богдан Шевчук знаходяться в слідчому ізоляторі, їх справа розглядається судом. Решта «героїв» цієї історії і їх покровителі залишаються безкарними, що дає їм можливість продовжувати вершити чорні справи.
З огляду на те, що крім Василя Звягінцева і Богдана Шевчука Генеральною прокуратурою України також затриманий член ОЗУ Бокий, у Олександра Громика виникли складнощі з його продажним адвокатом Сергієм Лисенко по реалізації своїх планів, а саме подальше розкрадання ласих шматків землі на узбережжі в Затоці.
Зазначені судді – Олександр Джулай, Олег Копиця, Григорій Колесніков, зважаючи на збільшення проблем і втручання Генеральної прокуратури України в процес, зажадали від Олександра Громика переписати на своїх підставних осіб нові наділи землі. В іншому випадку вони попередили, що будуть шукати взаємовигідний (фінансовий) компроміс з інвестором Марселем Віхманн.
Дивує факт безстрашності і безкарності таких суддів, як Василь Коваль, який навіть не замислюючись зареєстрував корупційні земельні ділянки на рідного сина.
Незрозуміло, чим викликана така впевненість у своїй безкарності і вседозволеності.
Виникає риторичне питання, яке майбутнє чекає Затоку, чи буде бажання у інших інвесторів реалізовувати будь-які інвестиційні проекти в Затоці, чи буде бажання мати будь-які стосунки з керівниками і депутатами Затокского селищної ради?