Зазнати фінансових втрат і заплатити за анексію Криму і війну на Донбасі зі своєї кишені готові не більше 6% росіян. У той же час, санкції привели до того, що в РФ стало набагато менше прихильників введення військ в Україну.
Про це заявив російський соціолог, директор "Левада-Центру" Лев Гудков в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Тільки 5-6% населення заявили, що готові нести втрати у формі соціальних витрат, зарплат, пенсій, пов'язані з анексією Криму та проведенням прихованої війни проти України. Більшість людей вважає, що втрати повинен нести тільки вузьке коло керівників країни, які приймали таке рішення. Це дуже характерно для російської ментальності і досвіду адаптації до репресивного державі, які сягають корінням у радянські часи. "Мовляв, я тут ні при чому. Звичайно, я схвалюю і поділяю цю політику та її основні завдання, але відповідати за це я зовсім не хочу ", – розповів він.
Говорячи про санкції проти РФ, експерт запевнив, що вони дієві.
"Початковий скептичний та іронічний настрій відносно санкцій змінився на сполох. Тому що спочатку люди просто не розуміли їх сенсу: ні морального сенсу, ні політичного, ні економічного – вони сприймали це як політичну риторику і гру. Але після санкцій у відповідь, які ввів Путін проти країн ЄС (заборони на імпортні продукти – ред.), ситуація різко змінилася. Тому що через них відразу піднялися ціни не тільки на імпортну продукцію, а й на вітчизняну ", – зазначив Гудков.
"Починаючи з серпня, а в листопаді це питання взагалі стало досить гостро, чим далі, тим сильніше і сильніше люди почали відчувати всі наслідки цих санкцій, насамперед, економічні.
Приблизно 80% відчули зростання цін, при цьому 16% відзначили, що цей зростання мав серйозні наслідки для їхнього існування, адже їм довелося скорочувати свої витрати, відмовлятися від якихось товарів. У першу чергу, це б'є по міському населенню, тому що воно сильніше залежало від імпорту. В цьому середовищі є гроші, ця частина суспільства більш включена в ринкову економіку, вона більш забезпечена, більш обізнана. і, на відміну від периферії, – сіл, малих міст, існуючих більше на вітчизняної продукції, там сильніше просто усвідомлювалася довгостроковість і послідовність цих санкцій.
І перший результат, політично значущий результат, – це відмова від підтримки прямої інтервенції російської армії в Україні ", – пояснив експерт.
За його словами, раніше вторгнення на українську територію підтримували 74% росіян, зараз ця цифра зменшилася до 38-35%.
Кай Кіт
за матеріалами : Обозреватель
Корупція Інфо
При публікації матеріалів із сайту обов'язкове посилання