Харків — столиця України у 1919-34 роках, одне із найбільших її міст, ось уже сім років перебуває під владою політика, інтриганта — Геннадія "Гепи" Кернеса.
Він походить із єврейської родини. До армії його не взяли, а, швидше, звільнили його від служби згідно зі статтею 7-В. Про це Геннадій не розголошує, але у ЗМІ подають його коментар:
"Слышал, что у меня психопатия, но откуда это вывели, я сказать не могу."
Працював на заводах, освіту здобув у ПТУ.
Зважаючи на низькі зарплати, Геннадій Кернес пішов у пошуках грошей до криміналу. Свого часу він "ламав чеки" — збував їх у магазинах "Берізка" по чорному і в рази дорожче від номіналу.
Тоді ж Геннадій працював як "наперсточник" — гра в наперстки це один із видів азартних ігор і є фальшем.
Також, у російській Тулі його звинувачували у використанні тих же чеків і за борги. У зв'язку з цим було відкрито справу, але до в'язниці все ж не дійшло.
Популярне: Вже зовсім скоро! Стали відомі нові деталі розмитнення авто в 2018 році
Натомість дійшло в Україні. 14 серпня 1992-ого року Геннадію присудили вирок — винний у пограбуваннях та шахрайстві і засуджений за статтею 143 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі. Проте за сприяння у процесі слідства і покаяння, а також за два роки, проведених у СІЗО під час розслідування, Геннадія Кернеса було звільнено з-під варти.
Відтоді він працював: і керівником у фірмі "Акцептор", і головою управління НПК-Холдинг, і першим замом у ТД "Газ України".
Початок 2000-их дав Геннадію політичні можливості. Перше, що він зробив у своїй держдіяльності — одружився із дочкою Юрія Гайсинського — той у свій час був заступником Генпрокурора.
Також, пан Кернес став співласником телекомпанії "Тоніс-центр" та газети "Вечірній Харків". Як і передбачалося, він піддавав критиці усю провладну верхівку Харкова і готував свою — фінансував об'єднання по підготовці молодих політиків.
Врешті решт Геннадій увійшов до міськради і став депутатом. Працював у відділі фінансів та бюджету.
2002 року аж місяць був секретарем міської ради — його усунили, а посприяв цьому В. Шумілкін — мер Харкова.
Вже 2004 Геннадій Адольфович брав участь у подіях Помаранчевої революції — підтримував її й агітував за Ющенка.
У 2006 він фінансував опозиційну політику Михайла Добкіна і просував його в мери Харкова. Вдалося. Ба більше, Геннадія повторно взяли у секретарі міськради.
Склалося так, що у вересні 2007 року відео-ресурс YouTube оприлюднив відео, де Кернес асистував Михайлу Марковичу під час приготуваннь його передвиборчого ролика. У процесі Геннадій не гребував як арго-мовою, так і матом. Його поради у користувачів Інтернету стали афоризмами та мемами, а саме відео оцінило 4 мільйона оглядачів.
Згодом із героями запису Геною і Мішею стався ще один конфуз. Їх запідозрили у схемах, а саме у грабунку сумою в 10 млрд гривень, а може й більше. Йдеться про зухвалий продаж землі, яку забрали у харків'ян. Влітку 2017 ця справа рушила з місця. Розслідування ж "схеми Гепи і Допи" тривають.
Доповнимо, що увесь час пан Геннадій був у лавах Партії регіонів.
2010, після того, як Добкіна обрали головою Харківської ОДА, його посаду, а, точніше, в.о. очільника міста був Геннадій Адольфович. У жовтні тоді ж він переміг на місцевих виборах і офіційно став мером у листопаді. Його підтримало 130 352 виборця.
Цікаво, що у грудні 2010 його номінували на антипремію "Будяк року". Це рішення прийняла Українська Гельсінська спілка з прав людини.
Під час революції 2014 року відзначився у справах Харківського євромайдану. Його обвинувачували у позбавленні волі, погрозах і катуваннях учасників протесту в Харкові. Але столичний суд всього лиш обмежив його у пересуванні.
Януковича він підтримував до кінця. Принаймні на словах. Їх він промовив у інтерв'ю Ксенії Собчак, яка приїздила до України від імені "Дождя".
"Я буду с Януковичем до конца. Я как порядочный человек своих не сдаю" — обіцяв Кернес ще у лютому 2014. Але в якийсь момент він "по-тихому" передумав. Чи пак куля "в горб" усе переінакшила..?
Весною 2014 було скоєно напад на Геннадія. Тоді, як той їхав велосипедом по Білгородському шоссе, йому в спину вистрілили і поранили. Кернеса перевезли до ізраїльської клініки, де він і перебував довший час. На сьогодні ані замовника, ані виконавця замаху не було встановлено. Сам же Геннадій Адольфович пов'язує це із своєю політикою.
Так і попередні спроби — 1998-ого (неофіційно), 2004 (підпал і вибух автівки) й 2007 (вибух пристрою і автівки) — стосувалися його діяльності.
Додамо, що пан Геннадій, як і його оточення (в тому числі і кримінальне) активно увійшов у сферу обслуговування Харкова. Він є власником "Центрального" будинку побуту, а ще готелю "Національ" та акцій "Металісту". Має мережу хімчисток "Satec".
Джерела повідомляють і про долю Кернеса в ігровому бізнесі.
Не зважаючи на усе, 2015 року він знову очолив Харківську мерію, адже ще у першому турі виборів отримав 65,8 відсотка голосів.
Далі, 2016 року, співробітники Генпрокуратури та СБУ провели обшуки в приміщеннях, що є власністю Кернеса. Справа у тому, що його пов'язують із розкраданням 654 га землі Харкова, а сума ця — 4 млрд гривень.
Е-декларація Геннадія "Гепи" Кернеса
За 2016 рік пан Кернес задекларував:
— 38 мільйонів грн готівкою;
— інвалідний візок у 101 607 грн;
— 11 годинників (серед яких — Patek Philippe Skeleton 5180/1G-010 у 97 700 доларів, F.P.Journe Tourbillon Souverain – приблизно 130 тис доларів.
Ще є: Rolex, Pro Hanter Milgauss, Cedrik Johner. Abyss Dual Time, Patek Phillipe. Grand Complications, Audemars Piguet, Royal Oak Perpetual Calendar).
Зарплатою у 2016 пан Кернес отримав 230 641 гривень, 10 830 002 грн дивідендів, 4 839 680 грн від відчудження паперів і прав.
Він орендує і квартиру (57,3 кв. м у готелі) і будинок (у 7 квадратів).
Рахунки у Геннадія складають 7 124 084 гривень, а також 25 122 доларів.
Сьогодні ж Гепа призвичаївся до потреб часу, а свої амбіції (по відновленню пам'ятника Леніну у Харкові тощо) ховає "у шухляду". Їх доля все ще під питанням.