За підрахунками легальних перевізників та асоціації перевізників, від 50% до 70% перевезень в Україні – поза межами правового поля. Про це заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
"Тобто люди, власники транспортних засобів, нічого не платять, плювали на закони і безпеку, як свою, так і пасажирів", – підкреслив він.
Омелян пообіцяв, що стосовно нелегальних перевізників уживатимуть заходи "аж до конфіскації транспортних засобів".
26 липня перший заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький в ефірі телеканала "UA:Перший" заявив, що не може прокоментувати слів міністра.
На запитання, чи має поліція такі повноваження, він відповів, що конфіскувати транспортний засіб можна тільки за рішенням суду.
"Тимчасово затримати транспортний засіб можна в тих випадках, які передбачені в кодексі України про адміністративні порушення. Щодо конфіскації я не знаю", – зазначив Білошицький.
У травні 2016 року Камін вніс у Верховну Раду законопроект №4683, у якому передбачено конфіскацію автотранспорту в компаній, що нелегально надають послуги з перевезення пасажирів або вантажів. Він також пропонує заборонити переобладнувати транспорт без узгодження з виробником і повернути техогляд для всіх категорій автомобілів. Законопроект також пропонує ввести обов'язкову перевірку часу роботи/відпочинку водіїв громадського транспорту за допомогою спеціальних пристроїв – тахографів.
У лютому 2017 року законопроект повернули на доопрацювання ініціатору його внесення.
20 липня 2018 року в Житомирській області маршрутка зіткнулася з вантажівкою DAF із напівпричепом. Загинуло 10 осіб, ще 10 постраждало. Двоє дітей перебуває в реанімації у тяжкому стані.
Цього самого дня в Миколаївській області рейсовий мікроавтобус Volkswagen, який прямував за маршрутом Одеса – Гомель, зіткнувся з вантажівкою, яка стояла з правого боку проїжджої частини. Загинуло п'ятеро осіб , 12 госпіталізовано.
У Кабміні пройшла оперативна нарада, на якій ухвалили рішення підготувати проект постанови уряду про посилення контролю швидкості на дорогах України.
21 липня в Україні розпочали операцію з перевірки перевізників. Станом на 27 липня поліцейські перевірили приблизно 12 тис. транспортних засобів, виявивши понад 2 тис. порушень.