В Україні базовий медичний тариф на пацієнта становить 370 грн. Окремо є коефіцієнти як для літніх людей, так і для дітей.

"В Україні тарифи розраховуються як в Естонії, Польщі або Румунії. Є певні підходи для розрахунку подушної сплати, яку ми платимо раз на рік за особу в первинній ланці. Коли взяли структуру звернень до лікаря, наскільки часто люди користуються послугами лікаря, які аналізи роблять, скільки це коштує, то вийшла така базова ставка. Коефіцієнти обчислювали за демографічною структурою населення. Якщо застосувати всі коефіцієнти, то середня ставка виходить 570 гривень", – розповів голова Національної служби здоров'я Олег Петренко.

За його словами, на перший погляд здається, що такої суми на рік не достатньо, щоб оплатити вартість діагностики чи нарахувати зарплату лікарю.

"Категорія людей 18-39 років найчастіше не користується послугами лікарів. Тобто, якщо ви набираєте оптимальну кількість практики, то серед цих людей є пацієнти, які частіше користуються, є ті, які взагалі не користуються. Відповідно, загальна сума коштів дозволяє надати той об'єм допомоги, який гарантований. Тобто, якщо ви візьмете фізичну особу-підприємця – сімейного лікаря, який набрав 1800 чоловік, то його дохід за рік буде близько мільйона. Але частина людей користуватиметься його послугами, а частина взагалі не буде", – підкреслив Петренко.

Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

Частіше послугами лікаря користуються діти до трьох років, або літні люди.

"У цьому сенс ставки саме такого рівня тарифу: ми оплачуємо тих, хто більше потребує. Але коли у нас є потреба – нам теж хтось платить. Солідарний принцип дуже добре працює в світі", – каже голова Нацслужби здоров'я.

Нагадаємо, що у червні 2018-го Нацслужба здоров'я, яка розпоряджається коштами на медицину в країні, почала укладати договори з медзакладами первинної допомоги. Раніше Кабмін затвердив типову форму договору про медобслуговування населення за програмою медичних гарантій.