На думку американського фінансиста Джорджа Сороса, через зниження цін на нафту та санкції за деякими показниками ситуацію в РФ можна порівняти з кризою 1998-го року.

"Тоді, 1998 року, Росія зрештою вичерпала свої валютні резерви і оголосила дефолт по боргових зобов'язаннях, спричинивши безлад у світовій фінансовій системі.

Цього разу рубль впав більше ніж на 50%… Великою перевагою Росії порівняно з 1998 роком є те, що вона досі має значні резерви в іноземній валюті",- зазначив Сорос.

Відтак, за його словами, це дозволило Центральному Банку РФ відіграти 30% вартості рубля, витративши на це 100 млрд доларів і домовившись про свом-лінію на 24 млрд доларів з Народним Банком Китаю. Проте наразі у російського Центробанку залишається 200 млрд доларів ліквідних резервів, а криза набирає нових обертів.

"На додачу до збільшення відтоку капіталу, Росії доведеться виплатити у 2015 році більше 120 мільярдів доларів зовнішніх боргів. І хоча на противагу 1998 року більшість російських боргів зосереджені у приватному секторі, не слід дивуватися, якщо нинішня криза завершиться державним дефолтом",- заявив Сорос.