Президент Петро Порошенко прийняв рапорт міністра оборони Степана Полторака про звільнення з військової служби.
Однак він продовжить керувати Міноборони в статусі цивільної особи, заявив президент.
Верховна Рада ухвалила закон про нацбезпеку, згідно з яким Міноборони має очолити цивільний, ще в червні 2018 року. Причому цивільним буде не лише міністр, а і всі його заступники.
Зокрема, за цим законом, міністр оборони відповідатиме за політичне та адміністративне керівництво ЗСУ, також за оборонне планування та розподіл ресурсів у армії.
"Я вважаю, що у нас має бути цивільний міністр оборони. Але він точно не має бути, наприклад, бібліотекарем. Він повинен мати досвід управління, можливо – і військовий досвід", – говорив раніше про зміни в законодавстві Степан Полторак
Своєю думкою з цього питання поділився військовий експерт Святослав Стеценко.
"Ну, по-перше, це звичайно нагорода для пана Полторака – він тепер замість однієї зарплати буде отримувати ту ж зарплату і пенсію. По-друге, це спосіб Порошенко обійти вимоги наших західних партнерів, стосовно цивільно-демократичного контролю над збройними силами. Тому що посада цивільного міністра, це посада для громадянського контролю ", – заявив експерт.
Також, за його словами, в Європі при призначенні людини на цю посаду, контролюють, щоб він не мав ніякого відношення до збройних сил.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
"Коли в європейських країнах призначають людину на посаду цивільного міністра оборони, призначають людей ніяк не пов'язаних зі збройними силами. Не формально, що він вчора працював, а сьогодні зняв погони, а тих, хто ніяк не пов'язаний – ні бізнесом, ні особистими зв'язками. Для того щоб у цих людей була неупереджена точка зору на той що відбувається. А у нас як було, так і залишилося ", – повідомив Стеценко.
Крім того, експерт поділився своєю думкою, що стосується роботи Степана Полторака на посаді міністра оборони.
"Результати роботи повністю негативні. Так, військових краще годують, їх забезпечують одягом, спорядженням. Але загальний рівень боєготовності я сьогодні оцінюю нижче, ніж був у 2015 році. Це і забезпеченість технікою, укомплектованість особового складу, і втрата боєприпасів під час вибухів на складах зброї "- додав він.