Львів – прекрасна, вишукана та неймовірно красива культурна столиця України. Щодня сотні туристів відвідують це місто та з перших секунд закохуються у його красу. Немає в Україні іншого місця, де б так гармонійно поєднувалося середньовіччя і сучасність, де б збереглися старовинні церкви, замки, музей, будівлі часів бароко та ренесансу, де б на кожному кроці гостей та мешканців міста чекали приємні люди, вуличні музики, акробати, танцівники, старовинні ресторани та заклади, де дизайнерські підходи та традиційна атмосфера переносять у різні часи та різні віки, даруючи незабутні емоції та враження.
Кожного тижня мешканців та гостей міста чекають концерти, фестивалі, виставки, аукціони та ще маса розваг, на які місцеві чиновники витрачають кругленькі суми грошей. Звичайно, неможливо уявити Львів без усіх цій абстракцій, але якщо подивитися на Львів з іншого боку, виникає запитання: чи доцільно високопосадовці розподіляють бюджет, і чи варто проводити усі ці заходи, коли культурна столиця руйнується зсередини?
Гуляючи площею Ринок та іншими вуличками старого міста, ми помічаємо красу старовинних будівель, які мають привабливий зовнішній вигляд, які повертають нас у минуле…
Але зовнішня «обгортка», не така вже й приваблива, якщо поглянути на місто з іншого боку. Понівечені будівлі, зруйновані мури, катастрофічні ландшафти – ось що можна зустріти у Львові, якщо добре пригледітися до його закритих вуличок.
Щороку ЛМР затверджує бюджет на рік, але чомусь нашим вельми поважним чиновникам не спадає на думку ідея врешті-решт не взятися за реставрацію будинків, які ремонтів не бачили з часів війни. Звичайно, на проведені фестивалів можна непогано збагатити власний бюджет, адже на таких, не дуже потрібних у теперішній час, розвагах, можна списати неабиякі кошти, які, звичайно ж, зразу покладуть на депозити в іноземних банках.
Чому наш відданий мер не дасть вказівки оновити деякі частини міста, які потребують НЕГАЙНОГО ремонту, але підтримує кожну розвагу, яка передбачає збір непоганих коштів? До прикладу на вул. Федорова кращої долі чекають будинки, які практично скоро обваляться, і не дай Боже, когось травмують.
Якщо відійти на 100 метрів від площі Ринок можна побачити таку картину:
На Львівську Ратушу можна дивитися не лише з неймовірно красивої площі Ринок чи через призму фотоапарату, але й через зруйновану будівлю, яка практично сиплеться людям на голову:
Таких будинків в аварійному стані у центрі міста десятки, але про них ніхто не дбає. Зовсім скоро вони обваляться людям на голови, і нароблять біди, про яку у всі голоси гомонітимуть чиновники та ЗМІ, але поки цього не трапилося ми продовжуємо танцювати танці на концертах та фестивалях…
Фото: Alexander Ivanov