Біля латвійського кордону помітили розвідувальний літак РФ
Патрульні літаки Північноатлантичного альянсу помітили біля латвійського кордону розвідувальний літак Російської Федерації. Літаки помітили над Балтійським морем, повідомили Національні збройні сили Латвії на своїй сторінці у Twitter.
"25 грудня патрульні літаки помітили над Балтійським морем біля державного кордону Латвії літак Іл-20 ВПС Росії", – йдеться у повідомленні.
По тривозі були підняті додаткові сили. Наголошується, що всі російські літаки перебували в міжнародному повітряному просторі, а перехоплення, що проводяться НАТО, були звичайним і запобіжним заходом. Проте, як зазначили в Альянсі, ніяйого попередження
Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам
Варто зазначити, що у листопаді в небі над Балтійським морем винищувачі ВПС Німеччини Eurofighter в рамках місії НАТО три рази вилітали з авіабази Емарі в Естонії для перехоплення чотирьох російських військових літаків. Тоді Радіолокатори НАТО сигналізували про виліт літака з Калінінграда біля литовського узбережжя о 8:30 за місцевим часом. Другий виліт винищувачі НАТО здійснили приблизно через дві години після першого. Пізніше того ж дня радари зафіксували ще два літаки, які залишали повітряний простір Росії.
Тому і не дивно, що НАТО, постійно проводить відповідні манерви, які значно відрізняються від російських, по перше чисельністю особового складу. Найбільшим навчанням НАТО були дві перевірки Сил швидкого реагування. Останні – Trident Juncture-2018 – стали найбільшим тренуванням від часів закінчення холодної війни. У ньому взяли участь понад 50 тис. солдатів із 31 країни, Чеської Республіки зокрема, і для демонстрації можливостей та сили союзників далеко на півночі був один "адресат" – Російська Федерація.
Норвежці в свою чергу купують літаки-винищувачі та підводні човни, відновлюють інфраструктуру й будують військову базу в регіоні Фіннмарк, що межує з РФ. Також Осло переконало Вашингтон удвічі збільшити кількість морських піхотинців США в Норвегії. Починаючи з 2019-го, має відбутися ротація 700 моряків не лише в центральній частині країни, а ще й за Північним полярним колом. Велика Британія планує вислати до країни та утримувати на ротаційних засадах до 800 солдатів. Саме із британцями норвежці придбали 14 літаків P-8A Poseidon для ведення морської розвідки та підводних боїв, що було зумовлено підвищеною активністю російських субмарин.
Поступово а північних регіонах Європи та Північного Льодовитого океану загострюється безпекова ситуація та йдеться не тільки про порівняння можливостей. На карту поставлено майбутню здатність контролювати тих, хто не матиме де купити нафту чи газ.