Спікер Верховної Ради Андрій Парубій пропонує на рівні парламенту впорядкувати процедуру переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву. Про це він заявив у Стамбулі після підписання томосу про автокефалію ПЦУ, повідомляє прес-служба апарату ВР.
"Цей крок, як і отримання томосу, дозволить переходу до ПЦУ перерости у велику хвилю, коли всі українці з різних куточків України будуть приходити до Української церкви і ставати вірянами Української церкви", – зазначив Парубій.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
"Вони продемонстрували високу культуру наших громадян, віруючих. І здатність держави цей процес контролювати", – сказав він в ефірі телеканалу "Прямий".
Він додав, що до помісної церкви вже перейшли понад 40 парафій Московського патріархату, і висловив переконання, що Москва у зв'язку з цим провокуватиме конфлікти.
"І тому має бути загальний настрій всього суспільства і влади – не допустити будь-яких провокацій, які можуть тільки бути в інтересах Кремля", – сказав Парубій.
Для цього, на його думку, має бути юридично впорядкована і дуже чітко виписана процедура переходу церков.
"Говорив з багатьма священиками. На жаль, існують просто юридичні моменти, як це має відбутися, яким голосуванням, кворумом.
Тому планую у найближчий сесійний тиждень запропонувати, щоб законопроект, який є підготовлений, на розгляд Верховній Раді.
Щоб ми змогли впорядкувати і дати дуже чіткі юридичні процедури переходу церков Московського патріархату в Українську помісну церкву. Цей крок, як і отримання томосу, воно переросте у велику хвилю", – сказав Парубій.
Додамо, ще до офіційного вручення Томосу Голова українського парламенту підписав закон, який зобов'язує УПЦ Московського патріархату вказувати у своїй назві приналежність до РПЦ.
Згідно з ними, нинішня Українська православна церква (Московського патріархату) не зможе називатися українською і буде зобов’язана включити до своєї назви слово «російська».
Частина українського політикуму сподіваються, що це сприятиме переходу парафій до Православної церкви України (ПЦУ), створеної Об’єднавчим собором 15 грудня у Києві.