Літієво-іонні батареї активно використовують у багатьох електронних пристроях. Вони встановлюються в смартфони, ПК, відеокамери та навіть в електромашини. Але з недавніх пір у цього джерела енергії з'явився серйозний конкурент, який відрізняється безперечними перевагами. АКБ на базі подвійного вуглецю мають ту ж місткість, що літієво-іонні аналоги, але працюють довше і мають швидке перезаряджання.
Досягнення японців
У Країні Висхідного Сонця корпорація Power Japan Plus стала випускати 5 років тому вуглецеві АКБ. В них катод і аноди зроблені з одного і того ж матеріалу. І робиться на базі натуральної бавовни. Вартість органічних акумуляторів дешевше літієво-іонних АКБ в машинах Tesla Motors. Вся річ у тому, що там немає окису літію та інших рідкоземельних елементів. Утилізувати продукт можна без проблем, є вторинне перероблення, що робить технологію безвідходною.
- До плюсів акумуляторів Ryden від компанії Power Japan Plus можна віднести:
- Довгий термін роботи (до 3000 циклів проти 500 у стандартної батареї).
- Заряджання триває у 20 разів швидше за звичайний. На цифрах АКБ 24 кВт/г може зарядитися всього за 12 хвилин замість 4 годин.
- Немає нагріву, а значить машинам не потрібна система охолодження, яка є в сучасних електричних авто.
- Безпека у використанні, оскільки немає теплового перегрівання, яке може викликати вибух батареї.
Вуглецеві АКБ сьогодні випускають поки що тільки для супутників і медичного устаткування. У планах японців передати ліцензію на технологію компаніям, які впровадять новинку в машини.
Принцип роботи Ryden dual carbon
Виробник тримає технологію виробництва в секреті. Інсайдери говорять, що анод і катод йдуть з простого вуглецю, і між ними відбувається деякий унікальний хімічний процес. Навіть більше, АКБ відрізняється абсолютною хімічною стійкістю, і на відміну від Li-ion, безпечні для довкілля і людей.
Великим плюсом можна вважати відсутність рідкісних металів під коробкою. Нові пристрої не залежатимуть від коливання ринкових цін на матеріали. Якщо тільки бавовна не подорожчає в ціні, що маловірогідно. І, природно, вуглець – не літій, утилізувати його не треба. Так що це 100% екологічний товар для машин.
Як рухається прогрес
Світ ще не відійшов від літієвих акумуляторів. Їх ціна вражає. Дивіться самі в магазині https://220volt.com.ua/, де представлені літій-залізо- фосфатні АКБ від BYD B-Box і Victron Energy. Незалежно від споживчого попиту і різновидів Li-ion в останні 10 років прогрес їх технологій виробництва вражає.
Наприклад, автоконцерн Toyota довго не погоджувався на використання літієвих, що вже тут говорити про вуглецеві аналоги. Їх не влаштовувала ціна, перегрівання, надійність, погана стійкість до низьких температур. На гібридах компанія ставила Ni-MH АКБ. Але зараз керівництво змінило свою думку. Їх стратегічний план Global Vision на 2020 рік передбачає використання Li-ion в автівках. Але факт залишається фактом, що старі добрі АКБ AGM або гелеві ще будуть довго актуальні. Тут виграє ціна для споживачів.