На думку федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, ізоляція Росії є неприпустимою реакцією на ті проблеми, які вона створює для всього світу.
Таку думку Меркель висловила під час панельної дискусії на безпековій конференції у Мюнхені.
При цьому, канцлер ФРН наголосила, що “після 2014 року відносини з РФ докорінно змінилися”, маючи на увазі російську агресію проти України.
Разом із тим, за словами Меркель, необхідно зберігати не лише діалог, але й “партнерство” з РФ. “Геостратегічно Європа не вправі переривати відносини з Росією”, – заявила вона.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
При цьому Меркель згадала й “Північний потік-2”.
“Звичайно я на боці україни (у конфлікті з РФ ), але питання, пов’язані з “Північним потоком-2″, також лишаються для мене важливими”, – зазначила вона.
Крім цього Меркель заявила, що введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” не вплине на транзит газу українською ГТС і його обсяги будуть збережені.
Водночас зазначимо, що Глава Білого дому Дональд Трамп розкритикував ОПЕК ( Організація країн-експортерів нафти) через занадто високі ціни на нафту, а також попередив Німеччину, що вона може стати повністю енергетично залежною від Росії.
"Ми стали найбільшим виробником енергії на всій планеті. США готові експортувати нафту, вугілля, природний газ, який ми маємо в надлишку. ОПЕК та члени ОПЕК, як зазвичай, грабують весь інший світ. Мені це не подобається, і це нікому не має подобатися. Ми захищаємо багатьох з цих націй просто так, а потім вони нами користуються, призначають високі ціни на нафту. Це неправильно, ми хочемо, щоб вони припинили підвищувати ціни. Ми хочемо, щоб вони навпаки знижували ціни. І вони мають зробити значний внесок у військовий захист, починаючи з цього моменту", – зазначив Трамп.
Американський президент також наголосив, що енергетична залежність будь-якої держави від одного іноземного постачальника робить її вразливою для вимагань та залякувань.
"Тому ми вдячні таким європейським країнам як Польща, яка очолила будівництво Балтійського трубопроводу для того, щоб країни більше не залежали від Росії, для задоволення своїх енергетичних потреб. Німеччина стане повністю залежною від російської енергії, якщо вона невідкладно не змінить свого курсу", – наголосив глава Білого дому.