Десантники із США будуть тренувати українських військових.
До України в Яворівський центр бойової підготовки найближчим часом прибуде елітний десант з США. Про це йдеться у Facebook посла України в США Валерія Чалого.
За його словами, до України прибудуть так звані клекотливі орли.
«Найближчими днями більше 150 військових eлітної 101-ї повітряно-десантної дивізії Армії США прибудуть в Україну для тренування наших у центрі бойової підготовки і взаємного обміну досвідом. Нещодавно якраз говорили про важливість військового стратегічного партнерства України та США з начальником штабу Армії США, якого Президент США Дональд Трамп, запропонував на посаду Глави Об‘єднаного комітету начальників штабів – відважним і досвідченим чотирьохзірковим генералом Марком Міллі. Пересвідчився – цей бойовий генерал слів на вітер не кидає.», – зазначив Чалий.
101-ша повітряно-десантна дивізія США "Клекотливі орли" – це елітне військове з’єднання повітряно-десантних військ США, яке було засноване у серпні 1942 року. Дивізія має унікальну модульну структуру піхотної дивізії, але призначена для виконання спеціальних завдань в ролі десантно-штурмового з’єднання армії США з використанням вертольотів.
Варто додати, що з 5 квітня в Чорному морі стартували спільні навчання України і країн НАТО «Морський щит 19». Як повідомляє прес-служба місії України при НАТО, навчання триватимуть до 13 квітня.
Навчання проходитимуть в територіальних водах Румунії та міжнародних водах Чорного моря і стануть найбільшими в регіоні.
У них візьмуть участь 14 румунських військових кораблів і 6 військових кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів, Туреччини.
“Близько 2200 військовослужбовців будуть виконувати спільні бойові процедури проти підводних, наземних і повітряних загроз, адаптованих до видів загроз, що виникають у Чорноморському регіоні”, – йдеться в повідомленні.
Навчання «Морський щит» – це щорічні маневри, в яких беруть участь союзники НАТО і країни-партнери.
Сценарій навчань спрямований на планування та проведення операції з реагування на кризу, згідно мандату Резолюції Ради Безпеки ООН, в контексті середовища безпеки, що характеризується симетричними і асиметричними загрозами.