Марк Міллі — голова Об’єднаного комітету начальників штабів США підтвердив, що українські військові прорвали першу лінію оборони росіян у Запорізькій області.

Про це розповів Олександр Коваленко військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» одному з українських ЗМІ.

На початку літа, коли розпочались контрнаступальні дії України росіяни припустились великої помилки, що може дорого їм коштувати під час наступних просувань ЗСУ.

По його словах, перша лінія оборони, яку пройшли українські військові, – це не лише окопи та траншеї, фортифікаційні споруди, але й мінні поля. Головна її проблема полягала саме в гіпертрофованій щільності мінно-фугасних загородженнях.

«В другій лінії оборони проблема уже не стільки з мінними полями, скільки з механізованою складовою, тобто технікою. Саме там є концентрація ББМ, БМП, важкоброньованої техніки. Артилерію вже відводять ближче до третьої лінії», – зазначив Олександр Коваленко.

Роблять це для того, аби мати хоч якийсь паритет з контрбатарейною боротьбою. Тож головна проблема другої лінії боротьби – це знищення «заліза». Це стане пріоритетним завданням для наших військових.

«Є дуже цікавий нюанс. Вже під час нашого контрнаступу росіяни почали використовувати резерви з другої лінії оборони. Вони використали велику кількість ресурсу ще до того, як його насправді треба було використати», – зауважив військовий оглядач.

Коваленко додав, що штатна комплектація групи військ «Дніпро» та «Схід», що воюють на Півдні, є одними з найгірших у зоні бойових дій. Найкраще укомплектовані групи «Центр» та «Захід» – це Луганська область. Це, за словами, Коваленка, суттєво впливатиме на здатність росіян оборонятися.

Причина у поганій штатній комплектації проста – окупанти просто не встигають компенсувати свої втрати та забезпечувати підрозділи технікою.