У росіян регулярно трапляються НП з Керченським мостом, але найстрашніші наслідки, можливо, ще попереду. Мало того, що незаконний об'єкт знаходиться в небезпечному для будівництва місці, так ще й не перевірений як годиться, чи зможе витримати навантаження, коли Росія пустить по ньому потяги.
Старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, кандидат геолого-мінералогічних наук Юрій Медовар розповів, чому міст повинен впасти.
Він підтвердив, що в Керченській протоці йде зменшення глибини, а також вчений розмовляв з океанологами і вони також вважають, що окупанти вибрали дуже невдале місце для будівництва – там погана геологія і міст сам по собі повинен впасти і довго не простоїть.
"Але основний міст – залізничний, там будуть колосальні навантаження за рахунок складів. Не буде ж один паровоз кататися з одним вагоном. А навантажений вагон важить близько ста тонн. А склади у нас ходять по 60 вагонів, плюс пара локомотивів. Виходить, 6 тисяч тонн проїде туди і назад, тоді і подивимося, які будуть навантаження, і як будуть триматися палі в напівтвердих, обводнених, четвертинних, міоценових сучасних глинах. Ось це серйозне питання", – розповів Медовар.
Також геолог вважає, що проїзду президента РФ Володимира Путіна на КамАЗі і десятка вантажівок мало для перевірки можливостей мосту.
"Насправді, міст в прямому сенсі ніхто не відкривав. Що значить відкрити міст? Його навантажують, даючи зосереджене навантаження. Повинні були поставити танки або важкі КрАЗи, навантажені під 40 тонн, і проїхати по мосту. Саме так приймається міст, а потім фахівці дивляться, наскільки він просідає. Це нормально, міст повинен бути навантажений. А що вийшло? Проїхав нібито Путін за кермом КамАЗа, а всього було 10 КамАЗів, це приблизно 150 тонн, і вони їхали не поряд, а в шаховому порядку, та ще й порожні. Слухайте, це ж не приймання моста – не було зосередженого навантаження, повного навантаження на опори, щоб подивитися, що, куди просяде і куди піде", – підкреслив експерт.
Додамо, що за його словами, Керченський міст вже викликав нестачу російського осетра, а тепер можуть постраждати дельфіни. Його зведення загрожує потужним ударом по екосистемі регіону.
"Насправді, водообмін порушений, і, звичайно, дуже серйозно можуть постраждати "червонокнижні" дельфіни в Азовському морі. Там може бути болото. Якщо процес триватиме, і наноси будуть зростати, відповідно, глибина протоки – зменшуватися, великі судна не ввійдуть, і вся екосистема накриється мідним тазом. Можуть чистити фарватер, але це одна справа, а є ж ще береги, а там вже водорості стали рости, почалося гниття води, змінюється склад. Одні проблеми", – сказав Медовар.